З моменту відкриття на початку тижня фондові та фінансові ринки Росії перебувають у постійній лихоманці. Збройна інтервенція до Криму та пов’язані з нею обіцянки світової спільноти запровадити санкції проти російських чиновників та компаній стрімко обвалила біржові індекси та курс національної валюти. Лише впродовж понеділка Росія витратила на порятунок рубля 11,3 мільярда доларів. Ці цифри підтвердила позавчора глава Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна під час зустрічі з Володимиром Путіним.
Завдяки такій валютній інтервенції, розмір якої дорівнює, як сказано в повідомленні, двом річним бюджетам Зімбабве, курс рубля дещо стабілізувався. У вівторок на його підтримку було витрачено ще 300 мільйонів доларів.
Але вчора стався черговий удар. Рішення так званого парламенту Криму про приєднання півострова до Росії за лічені хвилини понизило біржові котирування Росії більш ніж на 2%. Ринкам такий «подарунок» не потрібен, констатує портал новин Газета.Ru.
Подальший рух котирувань залежатиме від розвитку подій, але наразі загальний настрій — якомога швидше позбавлятися російських акцій. З огляду на те, що на світових ринках почали знижуватися ціни на нафту (як через конфлікт Росії з Україною, так і через поступове зняття санкцій з Ірану у зв’язку з припиненням його ядерної програми), прогнози експертів щодо стану російської економіки поки не надто оптимістичні.