Президент Естонії прийняв відставку прем’єр–міністра Андруса Ансіпа, який на цей час має найбільший у Європі стаж перебування на чолі уряду. Починаючи з 2005 року, він тричі поспіль очолював уряд країни. А тепер пішов із посади за власним бажанням, аби дати можливість своєму наступнику попрацювати до виборів у квітні 2015 року.
Наступником Ансіпа називають нинішнього єврокомісара з транспорту і віце–президента Єврокомісії Сійма Калласа, який раніше вже очолював уряд Естонії. Швидше за все, відбудеться «обмін посадами»: Каллас повернеться на батьківщину і сяде в прем’єрське крісло, а 57–річний Ансіп відбуде до Брюсселя й обійме вакантну після відставки свого земляка посаду в Єврокомісії, повідомляє агенція DELFI.ee.
Естонці прем’єрство Ансіпа, який очолює правлячу Естонську партію реформ, оцінюють переважно схвально. Він дуже оперативно відреагував 2008 року на початок світової економічної кризи, миттєво запровадивши жорсткі заходи економії та інші необхідні кроки. Завдяки цьому маленька країна Балтії виявилася однією з тих небагатьох, хто майже не відчув на собі наслідків фінансового «землетрусу» в світі. З початку 2011–го Естонія перейшла на євро, а вже кінець того року був позначений зростанням економіки на 9,6%. Щоправда, останнім часом темпи зростання сповільнилися, і за 2014–й темпи приросту очікуються на рівні двох із лишком відсотків. Одночасно трохи зменшилася і популярність прем’єра.
Андрус Ансіп за освітою хімік, у радянські часи був компартійним функціонером, а після відновлення незалежності Естонії став мером другого за чисельністю мешканців міста країни — Тарту. Вже з посади мера перейшов на роботу в уряд. До його заслуг можна віднести ще й «електронізацію» країни — на даний час Естонія є однією з найбільш комп’ютеризованих країн світу.
За естонським законодавством, відставка прем’єр–міністра тягне за собою відставку всього складу уряду. Президент Тоомас Хендрік Ілвес упродовж 14 днів має назвати нового прем’єра, а до того часу уряд Ансіпа ще виконуватиме свої обов’язки.