Сінгапур відібрав у японського Токіо звання найдорожчого міста світу. Таким є висновок експертів британського ділового тижневика «Економіст», який днями оприлюднив звіт Worldwide Cost of Living Survey («Вартість життя у всьому світі»).
Дослідження вартості життя для експатів, тобто приїжджих іноземців, фахівці аналітичного відділу «Економіста» проводять двічі на рік, порівнюючи ціни на 400 найнеобхідніших товарів у 131 місті світу. При цьому за відправну відліку в 100 балів беруть ціни у Нью–Йорку.
Сінгапур, який набрав 130 балів, вирвався в лідери з огляду на стійкість місцевої валюти, високі ціни на комунальні послуги та витрати на експлуатацію автомобіля. Окрім того, в цьому місті–державі найдорожчий у світі одяг. Бі–Бі–Сі наводить як приклад вартість деяких товарів у Сінгапурі: кілограмовий буханець хліба — 3,36 долара США (для зручності всі ціни в рейтингу перераховують у цій валюті), пляшка столового вина — 25,04, пачка сигарет — 9,95, літр бензину — 1,73.
Друге і третє місце за дорожнечею життя посіли столиці Франції й Норвегії — Париж та Осло. У першій десятці рейтингу є по два міста Швейцарії — Цюріх на 4–му місці та Женева — на 7–му, та Австралії — Сідней (5–те місце) і Мельбурн (8–ме). Столиця досить бідної Венесуели — Каракас — на 6–й позиції. Токіо цього разу скотилося одразу на 9–ту позицію, а замикає десятку найдорожчих данський Копенгаген. Укладач рейтингу Джон Коупстейк пояснив наявність у списку одразу двох австралійських міст стрімким зміцненням австралійського долара, а «здешевіння» Токіо — зменшенням вартості японської єни.
Найдешевшим для життя іноземців містом світу визнано індійський Мумбай — 39 балів. Тобто ціни у цьому місті у 2,5 раза нижчі, ніж у Нью–Йорку, — переважно завдяки урядовим субсидіям на деякі продукти та низькій місцевій зарплатні. Другим за дешевизною виявився фінансовий центр Пакистану — Карачі, третю сходинку посіла столиця Індії — Нью–Делі. Через громадянську війну, що триває в Сирії, стрімко впав у рейтингу Дамаск, який фахівці поставили на 4–те місце за дешевизною. Також до десятки «бідняків» увійшли Катманду (Непал), Алжир, Бухарест (Румунія), Панама–Сіті, Джидда та Ер–Ріяд (обидва — Саудівська Аравія). Дев’ять із десяти найдешевших міст світу розташовані в Азії або на Близькому Сході. Єдиним винятком із цього правила є столиця Румунії (55 балів).