Ситуація в Україні була головною темою дводенної зустрічі міністрів оборони країн–членів НАТО, що відбувалася в Брюсселі 26—27 лютого. Першого дня у спільній заяві вони наголосили, що уважно спостерігають за подіями за східним кордоном Євросоюзу, і висловили підтримку припиненню кровопролиття в Україні. Міністри заявили, що Північноатлантичний Альянс готовий допомогти Україні у проведенні необхідних військових реформ і висловлює бажання співпрацювати з Києвом. Міністри також висловили повагу українській армії, яка трималася осторонь під час політичної кризи, і підтвердили, що НАТО й надалі підтримуватиме незалежність і територіальну цілісність України.
Міністри оборони НАТО наголосили на непорушності кордонів України, що, на їхню думку, є дуже важливим для безпеки всієї Центральної і Східної Європи, а стабільність в Україні є вирішальною умовою для євроатлантичної безпеки загалом. У НАТО наголошують, що Україна має право вільно вирішувати, яким буде її політичне майбутнє. При цьому в заяві жодного разу не зустрічається слово «Росія» — на той час міністри «не звернули уваги» на організацію військових маневрів російської армії поблизу українського кордону.
Водночас у НАТО вважають, що Москва має приєднатися до врегулювання кризи в Україні. «Росія має бути підключена до процесу пошуку рішень, без неї знайти рішення не вдасться», — заявила в Брюсселі міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн, повідомляє інформагенція DPA. За словами пані міністра, у ФРН за подіями в Україні спостерігають «з увагою та занепокоєнням». «Цілком зрозуміло, що в інтересах не лише Німеччини, а й НАТО та Росії, щоб Україна повернулася до стабільності. І рішення можна знайти тільки разом», — наголосила фон дер Ляєн.
У свою чергу, секретар США з питань оборони Чак Хейгел запевнив Київ у підтримці Вашингтоном територіальної цілісності України. «Сьогодні я підтвердив сильну підтримку США територіальної цілісності України, і міністри оборони НАТО зробили таку ж заяву. Ми очікуємо, що інші держави будуть поважати український суверенітет і уникати провокаційних дій», — наголосив Расмуссен.
Учора учасники саміту НАТО продовжили обговорювати ситуацію в Україні, а по обіді відбулося засідання Комісії Україна–НАТО, де нашу державу представляв заступник міністра оборони Олександр Олійник.
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, зокрема, нагадав: на Бухарестському саміті Альянсу 2008 року було вирішено, що Україна стане членом цієї організації. Коли це буде зроблено — наразі вирішувати тільки українській владі. Також Расмуссен у своєму «Твіттері» висловив стурбованість розвитком подій у Криму і закликав Росію «не чинити жодних дій, які можуть загострити напругу або створити непорозуміння».