Московська поліція встановила рекорд, затримавши понад 400 людей — найбільше з травня 2012 року. Цього разу «автозаки» заповнювали учасниками протесту проти рішення Замоскворецького суду російської столиці, який визнав винними в участі у масових заворушеннях і застосуванні насильства проти представників влади усіх вісьмох підсудних — обвинувачуваних у справі про події на Болотній площі 6 травня 2012–го.
Серед затриманих — багато відомих постатей: опозиціонери Ілля Яшин, Сергій Давідіс, нещодавно звільнені за амністією учасниці панк–гурту «Пуссі райт» Марія Альохіна та Надія Толоконникова.
А також екс–кандидат у мери Москви Олексій Навальний, який отримав вісім діб адміністративного арешту. Оскільки наразі Навальний є умовно засудженим у справі «Кіровлісу», затримання може обернутися для нього великими неприємностями — заміною 5 років умовного терміну на цілком реальний.
Вирок учасникам демонстрації проти інавгурації Володимира Путіна виявився м’якшим, ніж вимагало обвинувачення. Найбільший термін ув’язнення — 4 роки позбавлення волі Сергію Кривову, найслабше покарання — 3 роки й 3 місяці умовного вироку Олександрі Наумовій. Адвокати засуджених обіцяють оскаржувати рішення суду не лише у російських, а й, якщо знадобиться, в європейських інстанціях. Захисники наголошують, що доказів вини їхніх підзахисних немає — скажімо, на відеозапису чітко видно, що Ярослав Білоусов, засуджений на 2,5 року ув’язнення за застосування сили, робить кидок значно пізніше, ніж «постраждалий» від нього йде геть.
Попри все, опозиційні росіяни з приємністю відзначають чималу кількість протестувальників, які зібралися під стінами Замоскворецького суду, не злякавшись посиленого очеплення бійцями «ОМОНу» та внутрішніх військ РФ. За різними оцінками, на стихійний мітинг прийшло близько тисячі людей (так, зараз для Москви й це багато), які розмахували російськими прапорами і скандували «Майдан!» та «Путін, геть!» (саме так, українською мовою).
Власне, тільки за це — тобто, фактично, ні за що — їх і почали затримувати. При тому, що жодних неправомірних дій учасники пікету не чинили. Єдине, що неабияк розважило «заворушників» — затримання учасника протесту в масці Володимира Путіна. «Так його, правильно!» — кричали свідки подій, коли бідолаху запихали в «автозак». Поліція гумору, звісно, не зрозуміла.
Цей суд — лише одна з багатьох справ щодо «в’язнів Болотної справи». Після виступів опозиції на Болотній площі було затримано більше 400 учасників акції, яких звинуватили у спробі порушити основи безпеки і стабільності в суспільстві, дестабілізації соціально–політичної обстановки тощо. Загалом у справі «Болотної площі» проходить близько трьох десятків осіб.