В Україні впроваджуються програми з забезпечення житлом повнолітніх дітей–сиріт та позбавлених батьківської опіки. Наприклад, у Волинській області, яка першою розпочала відповідну програму, торік 50 повнолітніх дітей–сиріт отримали соціальні квартири. Цьогоріч на реалізацію програми передбачено 4 млн. гривень.
«У 2013 році на ці потреби було виділено 2,7 млн. гривень. Тепер сума суттєво зросла, причому тільки з обласної казни буде виділено 2 млн. гривень. Тільки для порівняння: у 2010 році на ці потреби передбачали 76 тис. грн, у 2011 р. — 126 тис. грн. Цифри і придбане житло — ось головні показники дії регіональної програми. Сподіваємося, що і в 2015 році ми суттєво збільшимо фінансування», — сказали у Волинській облдержадміністрації.
Відповідні програми було ухвалено і в інших регіонах. Так, на Львівщині на 2013—2015 роки на ці потреби було передбачено 36 млн. 260 тис. гривень. У середньому по 12 млн. гривень щороку. Переважно кошти йтимуть із державного бюджету, а частка обласної казни становить 600 тис. гривень щороку. Таким чином, в області буде введено в експлуатацію 8,6 тис. квадратних метрів житла, що дозволить за три роки поселити у ньому 215 дітей–сиріт.
Діє така програма і у столиці. Її фінансування становить 143 млн. 21 тис. гривень. Половину цих коштів буде залучено із держбюджету, решту — з грошей київської громади. За ці кошти буде споруджено 17,9 тис. кв. метрів житла, у якому поселять 394 дітей–сиріт. За словами експертів, активізувати діяльність програми вдалося завдяки своєчасному ухваленню місцевих бюджетів.
А ТИМ ЧАСОМ...
Фахівці з фінансів
Уряд вирішив посприяти у підвищенні фінансової грамотності населення, зокрема усіх споживачів фінпослуг, а також провести детінізацію економіки. «Реалізація Стратегії реформування системи захисту прав споживачів на фінансових ринках означатиме також удосконалення законодавства і створення конкурентного середовища, а відтак і збільшення частки безготівкових платежів», — сказав заступник директора департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку Сергій Литвиненко.
Документ передбачає також вивчення передового світового досвіду та впровадження інституту фінансового омбудсмана — з метою створення альтернативного механізму врегулювання суперечок.