Кондитерська корпорація «Рошен» офіційно заявила про припинення з лютого цього року виробничої діяльності однієї зі своїх фабрик — маріупольської. Як наголошують у компанії, це стало наслідком політично вмотивованого ускладнення торговельних відносин України з зовнішніми партнерами. «Починаючи з липня 2013 року, тиск на експортерів української продукції набув системного характеру, — зазначається в повідомленні компанії. — Водночас головним чинником, що негативно позначився на кондитерській галузі загалом, стало втручання у господарську діяльність підприємств по всій Україні податкових органів, які виявилися далекими від питань збереження робочих місць, захисту національного товаровиробника та створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва. Таким чином, проти одного з найбільших платників податків, найвідомішого за кордоном українського торгового бренду було розв’язано боротьбу як на зовнішньому ринку, так і всередині держави».
Маріупольська кондитерська фабрика спеціалізувалася на виробництві бісквітів, печива, вафель, рулетів (загалом більше 50 найменувань солодощів). Щороку тут виробляли близько 20 тисяч тонн ласощів. «Солодка війна» з Росією та тиск рідних контролюючих органів внесли суттєві корективи в роботу підприємства. Як повідомляла агенція «Інтерфакс–Україна», ПАТ «Маріупольська кондитерська фабрика «Рошен» завершило 2013 рік з чистим збитком 17,77 млн. гривень проти чистого прибутку 11,37 млн. гривень у 2012 році. Штат співробітників тільки за минулий рік скоротився з 719 до 333 осіб.
Зауважимо, що перші чутки про закриття Маріупольської «кондитерки» поповзли ще наприкінці минулого року, хоча керівництво корпорації й спростовувало це. З 31 грудня діяльність фабрики остаточно було заморожено. А потім розпочався демонтаж обладнання і вивіз його на Вінницьку кондитерську фабрику. Люди, які працювали на «Ромашці» (так у місті називали підприємство), дуже жалкують за своїм місцем роботи. Кажуть, зарплата тут була пристойною (від 4 до 10 тисяч гривень) плюс соцпакет. Покидаючи свої робочі місця, багато хто залишав написані на коробках вірші, присвячені фабриці. Один із колишніх співробітників на маріупольському сайті «0629.com.ua» написав у відгуках: «Місце роботи було чудове, йдучи з «Ілліча» — радів, ідучи з «Ромашки» сумував».