Виявляється, ще 7 лютого Печерський райсуд Києва зняв звинувачення з екс–голови КМДА Олександра Попова і екс–заступника голови РНБО Володимира Сівковича у справі про розгін Майдану 30 листопада 2013 року. Феміда ухвалила таке рішення тишком–нишком, без преси та громадськості, посилаючись на торішній закон про амністію, в якому зазначалося, що від покарання звільняються порушники ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень).
Жодних коментарів щодо амністії для колишніх високопосадовців у суді не дають і нині. Але цьому рішенню посприяла провладна парламентська більшість, яка 16 січня внесла зміни до торішнього закону про амністію. Якщо у попередній версії закону під амністію підпадали лише учасники мирних протестів, то після змін влада убезпечила від відповідальності як силовиків, так і тих, хто був причетний до розгону. Речник прокуратури Києва Яна Соболевська каже, що «в цьому випадку прокуратура та суди виконали вимоги закону, який прийняли народні депутати». Мовляв, усі питання до Верховної Ради...
На час слідства тепер уже колишній обвинувачуваний Олександр Попов перебував удома в рідному Комсомольську на Полтавщинi, але тепер уже повернувся до Києва. А от пан Сівкович досі на лікарняному.
Нагадаємо, що саме екс–голова КМДА, не бажаючи брати всю відповідальність за кривавий розгін студентського Євромайдану, заявляв на допитах, що діяв за вказівкою тодішнього секретаря РНБО Андрія Клюєва. Але пан Клюєв сам прийшов до слідчих і сказав, що ні в чому не винний. Слідчі йому одразу ж повірили!
Нагадаємо, що Олександра Попова, Володимира Сівковича, а також екс–начальника столичної міліції Валерія Коряка та одного із його заступників — Петра Федчука — було відсторонено від виконання обов’язків та звинувачено в організації кривавого розгону мирної демонстрації на Майдані в ніч на 30 листопада. Генпрокурор Віктор Пшонка навіть обіцяв, що за поданням обвинувачення суд обере їм запобіжний захід, але цього так і не було зроблено.
Раніше було очевидним, що влада не має наміру притягати до відповідальності організаторів кривавої «зачистки» Євромайдану, а на роль «цапів–відбувайлів» призначила виконавців розгону. Тепер відповідальності уникають і виконавці.
Водночас, за даними центру «Євромайдан SOS», на студентів, постраждалих і свідків кривавого розгону Майдану, а також тих протестувальників, які вимагають справедливого розслідування цієї справи і пропорційного покарання причетних до скоєння злочину, чинять тиск і залякують. Крім цього, здійснюють провокації: до студентів телефонують невідомі, представляються довіреними особами співачки Руслани і пропонують відеозйомку за винагороду в розмірі тисячі гривень. Тож усіх учасників мирного протесту 30 листопада закликають бути обережними у спілкуванні з незнайомцями.