Як тебе не любити?!

13.02.2014
Як тебе не любити?!

Київ — «мать городов руських»...

Майже 90 відсотків харків’ян, одеситів, киян та львів’ян загалом задоволені життям у своєму місті. Про це свідчать оприлюднені днями результати дослі­дження соціологічної групи «Рейтинг». Щоправда, соцзаміри були проведені ще восени — з вересня по листопад включно, коли в Києві ще не виросли барикади, а в Харкові та інших мегаполісах сходу ще не були узаконені «народні дружини» з числа козаків, «тітушок» та членів бійцівських клубів.

Чимало задоволених рідним містом було восени і в Дніпропетровську (80%) та Донецьку (78%). Патріотизм жителів решти обласних центрів України виявився значно меншим.

Що ж найбільше до вподоби містянам? Мешканці Києва, наприклад, зачудовані тим, що це зелене місто (54% опитаних), тим, що воно історичне і багате пам’ятками (52%), а ще дає найбільші можливості для розвитку дитини (34% респондентів) та для гарного заробітку (46%).

61 відсоток львів’ян любить своє місто за красиву архітектуру, пам’ятки, чудові кав’ярні, які приваблюють туристів. 42% вважають, що це місто релігійне, духовне, в якому затишно жити. Водночас заробляти у Львові непогані гроші, кажуть містяни, навряд чи можливо: тільки 12% опитаних вказали, що місто надає можливості для роботи та заробітку. Також місцеві мешканці не вдоволені міським транспортом і надміром торговельно–розважальних центрів.

Дивно, але саме ця обставина — велика кількість торговельно–розважальних центрів — разом з озелененням та великою кількістю молоді найбільше подобається у своєму місті харків’янам. За це Харків люблять 62%. А за архітектурні красоти, затишні кафе — 45% мешканців. Також тут вище, ніж у більшості інших міст–мільйонників, оцінюють якість доріг, освіти, медичних послуг та загалом вважають Харків містом великих можливостей при доволі невисокій вартості життя (38 відсотків опитаних).

А одесити найбільш шанують рідне місто за його багату історію й культуру (73%). 48% опитаних переконані, що тут мешкають доброзичливі й приємні люди.

Дніпропетровці ж переважно люблять свою малу батьківщину за те, що тут багато молоді (67%). Рівно половині опитаних до вподоби те, що Дніпропетровськ — індустріальне місто, яке завдяки цьому відіграє значну роль у житті країни. А 33% респондентів вважають Дніпропетровськ політично активним містом.

Донеччанам життя залишило небагато позицій для вибору. «Це індустріальне місто з великою кількістю парків, скверів і торговельно–розважальних центрів», — так визначили головну характеристику рідного міста 72% мешканців. Близько 60 відсотків відзначили, що Донецьк — місто спорту, явний лідер серед інших мегаполісів країни. 24% його мешканців упевнені, що тут можна працювати і добре заробляти. А от у тому, що культурне життя Донецька є цікавим, упевнені лиш 23% опитаних.

 • «Як тебе не любити, Києве мій!»

  Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

 • Кровна залежність

  У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

 • «По-моєму, чувак, нас кинули»

  Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

 • Конвеєр репресій

  Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

 • «Херсон» наснився

  У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>