ХРОНІКА

12.02.2014

Футбол

Чемпіонат Іспанії. Останній матч 23–го туру. «Сельта» — «Атлетик» — 0:0.

Лідери: «Барселона» — 57 (м’ячі — 63–17), «Реал» — 57 (65–24), «Атлетико» — 57 (56–16), «Атлетик» — 44.

* * *

Спаринги. «Шахтар» — «Соннам» (Півд. Корея) — 2:0 (Чигринський, Ден­тіньйо), «Металург» (Д) — «Славія» (Чехія) — 1:1 (Каретнік), «Карпати» — «Рад» (Сербія) — 1:1 (Федорчук), «Волинь» — «Сеніца» (Словаччина) — 1:1 (Бікфалві).

* * *

Тривають торги навколо Дуду, який відмовився повертатись із Бразилії до київського «Динамо». Форвард прагне залишитись на батьківщині й грати за «Греміо» на правах оренди. За деякими даними, український клуб може отримати за «відмовника» принаймні 200 тисяч євро компенсації.

Дуду вже пройшов у Порту–Алегрі медогляд, але бразильці погоджувалися підписати динамівця лише в тому разі, якщо встигнуть заявити його на Кубок Лібертадорес. Крайній термін був учора.

Хокей

Юніорська збірна України (U–18) провела контрольні матчі на зборах у Польщі й обмінялася перемогами з місцевими однолітками — 2:4, 5:4 ОТ.

Теніс

Турнір ATP в Роттердамі (призовий фонд — 1,369 млн. євро). Фінал кваліфікації. Стаховський (Україна) — Ханеску (Румунія) — 7:6, 6:4. Перше коло. Стаховський — Кольшрайбер (Німеччина) — 2:6, 5:7.

* * *

«Челленджер» у Калькутті (50 тис. дол.). Перше коло. Марченко (Україна, 6) — К’юдінеллі (Швейцарія) — 6:7, 4:6.

* * *

Турнір WTA в Досі (Катар, 2,440 млн. дол.). Перший раунд кваліфікації. Плішкова (Чехія) — Бурячок (Україна) — 6:1, 6:2. Фінал кваліфікації. Заневська (Україна) — Юханссон (Франція) — 6:7, 7:6, 6:3; Петрова (Росія) — Бейгельзімер (Україна) — 6:3, 6:3. Перше коло. Заневська — Чжан Шуай (Китай, ) — 3:6, 2:6.

* * *

Турнір ITF у Греноблі (призовий фонд — 25 тис. дол.). Фінал. Марметьє (Франція) — Васильєва (Україна, 3) — 2:6, 6:0, 6:4. Пари. Фінал. Васильєва/Шапатава (Україна/Грузія, 1) — Козлова/Гаспарян (Україна/Росія, 3) — 6:1, 6:4.

* * *

Кубок Федерації. Перша світова група. 1/4 фіналу (відкладений матч): Іспанія — Чехія — 2:3.

Півфінали: Італія — Чехія, Німеччина — Австралія.

Шахи

Харківський гросмейстер Олександр Моїсеєнко став переможцем етапу Кубка Росії Moscow Open–2014. На цих змаганнях відразу чотири гросмейстери продемонстрували кращі результати, набравши по сім очок із дев’яти можливих. За додатковими показниками лідерами стали українець Моїсеєнко та росіянин Максим Матлаков, у яких виявилися рівними всі три передбачені регламентом коефіцієнти.

Як здоров’я?

Два тижні тому лікарі клініки в Греноблі почали виводити Міхаеля Шумахера зі штучної коми, але суттєвого прогресу досягти не вдається. Знаменитий німецький автогонщик усе ще не реагує на штучні подразники.

Скільки часу може тривати фаза пробудження, медики не знають. Шумахер може прокинутися як протягом кількох днів, так і впродовж тижнів або через кілька місяців.

Нагадаємо, що семиразовий чемпіон світу зазнав травми голови, катаючись на лижах на курорті Мерібель у французьких Альпах, і перебуває в штучній комі ще з кінця грудня.

  • «Золоті» дівчата наперекір Росії

    Завершувати свій виступ на сочинських Іграх українській команді біатлоністок випало у найвідповідальніший момент історії своєї країни. Коли на вулицях столиці цербери Януковича розстрілювали беззбройних протестувальників, на дівчат очікувала естафета зі своєю стріляниною. >>

  • Фартові домашні стіни

    Попри те, що українським зимовим олімпійцям після 20–річної перерви знову вдалося піднятися на вищу сходинку «білого» п’єдесталу, на жаль, доводиться констатувати, що сочинська Олімпіада — це не наше свято. Коли першою фінішувала жіноча четвірка біатлоністок — російські глядачі на трибунах її засвистували. >>

  • Прайс на «золото»

    Закинувши у ворота шведів по одній шайбі в кожному з трьох періодів, хокеїсти збірної Канади вдруге поспіль — і дев’ятий раз загалом — здобули титул олімпійських чемпіонів, ставши при цьому найтитулованішою хокейною командою за всю історію «білих» Ігор. >>

  • Герої й легіонери Сочі

    Найбільше медалей у Сочі — п’ять, із яких дві золоті, — здобула голландська ковзанярка Ірене Вюст. Її тріумф став своєрідним викликом російським організаторам, адже незадовго до Олімпіади в РФ ухвалили закон про заборону пропаганди гомосексуалізму, а 27–річна Вюст — бісексуалка, яка не приховує цього. >>

  • Змагатись чи не змагатись?

    Коли під час літніх Ігор у Пекіні російські війська ввійшли на територію суверенної Грузії, намагаючись її «примусити до миру», грузинські олімпійці довго вагалися, як відреагувати на агресію окупантів. Зрештою, тоді спортсмени Грузії вирішили залишитися на Олімпіаді, де виграли три золотих та три бронзових нагороди. >>