Днями з несподіваними труднощами зіткнулися власники платіжних карток «Брокбізнесбанку», які не змогли здійснити трансакцію. У самому банку позавчора оперативно пояснили ситуацію: вони припинили співпрацю із платіжною систою «Віза» та продовжуватимуть працювати із «МастерКардом».
Як повідомили у «Брокбізнесбанку», їх фінансова установа співпрацює із міжнародною платіжною системою «МастерКард» із 2000 року, а два роки тому отримала статус принципового члена. «Ми зробимо все можливе, аби наші клієнти не відчули на собі перехід обслуговування до іншої системи», — запевнив перший заступник голови правління банку Петро Пекур, вибачившись за тимчасові труднощі, які можуть виникнути у вкладників. Натомість, за словами банкіра, перехід «БББ» на продукти «МастерКарду» дозволить активно брати участь в інноваційних продуктах системи і впроваджувати високотехнологічні продукти та послуги. «Участь у цих проектах дозволить користуватися спеціальними пропозиціями, брати участь у промо–кампаніях, отримувати знижки і привілегії», — уточнив Пекур.
«Візові» проблеми фінансової установи, яка перебуває на 17–му місці за розмірами активу серед 181 банка України, виникли, втім, надзвичайно невчасно — на тлі валютної кризи та закручування гайок, яке сьогодні активно застосовує регулятор до комерційних банків. Можливо, саме тому з’явилися неофіційні дані, що проблеми «Брокбізнесбанку» не вичерпуються переходом на іншу платіжну систему.
Так, у мережі «Фейсбук» розповсюдили інформацію про нібито серйозні фінансові труднощі фінустанови. Аргументів два. Перший — збитки «Брокбізнесбанку» за підсумками минулого року, другий — відмова від його послуг великих корпоративних клієнтів. Так, за підсумками діяльності у 2013 році «БББ» отримав збитки на суму 19,62 млн. гривень. Цікаво, що 2012 рік фінустанова завершила хоча з невеликим, але прибутком — 518 тис. гривень.
Але головною родзинкою ситуації є той факт, що саме у минулому році «Брокбізнесбанк» перейшов в орбіту впливу відомого українського бізнесмена Сергія Курченка. Як відомо, у липні 2013 року 80% акцій банку, які належали його засновникам, братам Сергію та Олександру Бурякам, купила компанія «ВЕТЕК», що її пов’язують із іменем Сергія Курченка. За статистикою, із переходом до нового власника «Брокбізнесбанк» у п’ять разів наростив свій капітал — до 14,5 млрд. гривень, а активи банку зросли на 70,7% — до 28,9 млрд. гривень. Обсяг статутного капіталу, втім, залишився без змін, а кредити й заборгованість клієнтів суттєво зросла. Аж на 89 відсотків.
Інтерес до ситуації у банку підігріла й інформація, що обслуговуватися у «Брокбізнесбанку» буцімто не захотів один із найбільших та грошовитіших клієнтів: будівельна компанія «Київміськбуд» перейшла від «БББ» у державний Укргазбанк». Утім у керівництві «Київміськбуду» «розрив» заперечили. За словами голови правління ПАТ «Київміськбуд» Ігоря Кушніра, розрахунковий рахунок його організації досі знаходиться у «Брокбізнесбанку». А от кредитну лінію для поповнення обігових коштів, видану раніше у цій фінустанові для одного з найбільших забудовників, закрили. Що, враховуючи рівень заборгованості та фінансові збитки у минулому році, виглядає цілком логічно.
Саме ж керівництво банку, як і компанія–власник фінустанови чутки про буцімто критичний стан наразі не коментує.