Росія: стрілянина в церкві
У головному православному храмі російського Южно–Сахалінська під час богослужіння було вбито двох людей. У неділю близько 14–ї години в собор Воскресіння Христового увірвався молодик і почав стріляти з вогнепальної зброї. Загинула одна з черниць та парафіянин, ще шістьох людей доправили до лікарні з пораненнями. Поліція затримала нападника, який навіть не намагався втекти. Ним виявився 24–річний працівник однієї з місцевих охоронних фірм. Обставини й мотиви злочину з’ясовує слідство.
Почався другий раунд мирних переговорів щодо Сирії
У Женеві стартував другий раунд мирних переговорів щодо Сирії. Перший раунд, у якому посередником між сирійською опозицією та владою також виступав спецпосланець ООН та Ліги арабських держав Лахдар Брахімі, наприкінці січня не приніс довгоочікуваного примирення. Єдина поступка сирійської влади — послаблення блокади міста Хомс, аби з нього могли вийти жінки і діти. Перемир’я, що дозволило евакуювати кілька сотень людей, добігло кінця в неділю.
Швейцарці проголосували проти іммігрантів
На ініційованому ультраправими політичними силами референдумі щодо обмеження в’їзду в Швейцарію мігрантів з держав Європейського Союзу більше половини швейцарців висловилися за запровадження квот на іноземців. Референдуми з різних питань у країні проходять регулярно, і зазвичай участь у них бере дуже мало виборців. Цього разу вражені були навіть ініціатори плебісциту зі Швейцарської народної партії: явка понад 56% виявилася найвищою за останні десять років.
Тим часом у Євросоюзі результати референдуму розцінили критично, наголосивши, що квоти на іноземців суперечать принципу вільного пересування людей. «Переможці цього референдуму, замість оперувати раціональними аргументами, апелюють до інстинктів. Але треба зберігати холодну голову. Очевидно, що неможливо отримувати вигоду від єдиного ринку з ЄС і в той же час залишатися ізольованими в інших сферах. І про це нам зараз необхідно вести мову зі швейцарцями», — заявив голова Європарламенту Мартін Шульц. Обмеження, про які йдеться, стосуватимуться саме громадян ЄС, адже щодо інших держав такі квоти існують і без референдуму. Імміграція до Швейцарії різко зросла саме після укладення угоди про свободу пересування з Євросоюзом. Зараз кожен четвертий мешканець Швейцарії — іноземець.