Шотландія легалізувала одностатеві шлюби
Парламент Шотландії ухвалив закон про легалізацію одностатевих шлюбів, незважаючи на те, що проти цього різко виступили дві найбільші християнські церкви країни — католицька та пресвітеріанська. Водночас у законі обумовлено право релігійних організацій відмовляти гей–парам у проведенні шлюбних обрядів. Також законом передбачено захист віруючих людей від звинувачень у дискримінації гомосексуалістів. Як зазначив міністр охорони здоров’я Шотландії Алекс Нейл, перші одностатеві шлюби почнуть реєструвати з осені цього року.
Одностатеві шлюби ще раніше було визнано в Англії та Уельсі. Тож після рішення шотландського парламенту єдиною частиною Великої Британії, де гомосексуальні пари не можуть укласти офіційний шлюб, залишилася Північна Ірландія.
Король Іспанії уперше в історії призначив зарплату дружині
Король Іспанії Хуан Карлос уперше в історії країни призначив офіційну зарплату королеві та принцесі — відповідно, своїй дружині Софії та невістці Летиції Астурійській. Згідно з монаршим розпорядженням, королеві виплачуватимуть близько 64 тисяч євро на рік, плюс іще стільки ж — на відрядження та інші представницькі заходи. Принцеса Астурійська Летиція, дружина спадкоємця престолу принца Феліпе, зароблятиме трохи більше 49 тисяч євро на рік, що разом із «представницькими» становитиме 102 тисячі євро загального доходу. Раніше офіційну зарплату отримував лише сам король (140 тисяч євро на рік плюс 68 тисяч на видатки, пов’язані з виконанням посадових обов’язків), а іншим членам монаршої родини з державного бюджету виділяли кошти лише на представницькі заходи. Загалом королівський двір Іспанії цього року отримує з держбюджету 7,7 мільйона євро. Це на 2 відсотки менше, ніж у 2013–му, але багатьох іспанців таке марнотратство, та ще й у період економічної кризи й загального безробіття, неабияк обурює.
Дубай підвищує податки для туристів
Влада емірату Дубай (ОАЕ) підвищує податки для туристів. Згідно з наказом спадкоємного принца емірату, шейха Хамдана бен Мухаммада бен Рашеда Аль Мактума, з 31 березня кожен турист, що приїздить до Дубая, платитиме додатковий збір, сума якого залежатиме від місця проживання — в готелі, апартаментах, зйомній віллі тощо. Як очікується, податок становитиме від 7 до 20 дирхамів, тобто приблизно від 2 до 5 доларів на день. Окрім того, планується додатково запровадити 10–відсотковий муніципальний податок.
Як заявив голова департаменту туризму і комерційного маркетингу Дубая Хіляль Саїд аль–Маррі, зібрані кошти буде спрямовано насамперед на покращення туристичного обслуговування. Водночас місцева преса стверджує, що емірату потрібні гроші для проведення всесвітньої виставки «Експо» у 2020 році.