У більшості народів панує переконання, що, побачивши на нічному небі зірку, яка падає, слід миттєво загадати бажання — і воно неодмінно здійсниться. Сьогодні можна починати складати велетенський список бажань, бо в ніч з 11 на 12 серпня на Землю проллється потужний метеоритний дощ. Такі явища різної інтенсивності повторюються по кілька разів на рік. Їх можна пояснити тим, що Земля проходить або через метеорний «хвіст» великої комети, або через метеорну «хмару», яка утворилася в результаті викиду з якоїсь комети. Цього разу атмосферу Землі пронижуть метеори з «хвоста» комети Персеїда.
Російські та французькі астрономи ще минулого року попереджали, що нинішній дощ Персеїдів буде найбільш інтенсивним та видовищним за останні кільканадцять років. Фінські астрономи Еско Ліітінен та Том Ван Фландерн передрікають, що слід очікувати навiть не дощ, а справжній вибух Персеїдів. Він розпочнеться сьогодні о 23.54 за київським часом, коли наша планета ввійде в метеорний потік, викинутий з комети Свіфта-Тутля ще 1992 року. Це ідеальні години для того, щоб помилуватися зоряним дощем, оскільки не буде перешкоджати Місяць, який у цей час перебуває в останній чверті і зійде лише після опівночі. Якщо небо не вкриють хмари, то скеровуйте погляди на південно-східну частину горизонту. Вибух триватиме приблизно 40 хвилин, але стосовно його потужності астрономи надалі не впевнені: від 100 до 1000 метеорів за годину. Максимум інтенсивності «дощу» Персеїдів припадає на 14—16 години 12 серпня, тобто на денні години. Але явище ще можна буде спостерігати і в ніч з 12 на 13 серпня.
Найбільша активність Персеїдів спостерігалася в 1988—1997 роках, а в останні роки повернулася до норми: максимум 100 метеорів за годину. Сьогодні Персеїди мають продемонструвати черговий небесний феєрверк, пронизуючи земну атмосферу зі швидкістю від 40 до 100 кілометрів за секунду. Згораючи, вони сяють білим, жовтим чи блакитним кольорами і залишають після себе слід, як після літака.
Люди стежать за Персеїдами, які щороку навідуються в гості 12 серпня, вже більше тисячі років.
На жаль, метеорний дощ є не лише надзвичайно красивим, але також дуже небезпечним явищем. Під час його проходження може виходити iз ладу зв'язок iз космічними супутниками та літаками. Вчені також вважають, що метеорні дощі впливають на кліматичні зміни не менше, ніж парникові гази. Хмара Персеїдів складається з мільйонів маленьких астероїдів, які, згораючи в земній атмосфері, вивільняють енергію, що дорівнює енергії потужного ядерного вибуху.