Позаяк приміщення КМДА зайняте повстанцями, вчорашнє засідання вирішено було провести в Печерській райдержадміністрації. Спершу загальна картинка нічим не відрізнялася від попередніх пленарних зборів столичної Ради: мітинг біля входу, посилена міліцейська охорона, протестні гасла... Кияни, які прийшли на підтримку опозиції, були готові до будь–яких подій. Проте цього разу все розвивалося за іншим сценарієм — примирення приніс Володимир Макеєнко. Саме він диригував подіями, а не секретар Київради Галина Герега.
Ще до початку засідання новопризначений голова КМДА вийшов до опозиції і особисто запросив їх на засідання. Ті погодилися, проте зазначили, що роблять це лише через необхідність прийняття бюджету. «Нас цей бюджет не влаштовує, оскільки він один із найганебніших бюджетів столиці — заборгованість 10 мільярдів! Проте ми розуміємо, що для того, щоб виплачували киянам гроші, його потрібно прийняти», — пояснив народний депутат від ВО «Свобода» Андрій Іллєнко.
Приймали бюджет спокійно, підняттям рук, оскільки електронної системи для голосування в цьому приміщенні немає. Відтак Володимир Макеєнко та депутат ВР, «свободівець» Ігор Мірошниченко вийшли до журналістів і заявили, що вперше за тривалий час вдалося домовитися. «Я щасливий, що перший крок до порозуміння зроблено», — сказав Макеєнко. Другим кроком має стати одна з вимог опозиції — повернути в столицю скасовані ще за мера Черновецького районні ради. «А чому б ні? Якщо це заспокоїть ситуацію в Києві, то я сприятиму цьому», — пообіцяв голова КМДА. Окрім того, опозиція вимагає визнання роботи Київради після червня минулого року нелегітимною і призначити вибори. Пан Макеєнко не зміг відповісти однозначно на цю вимогу, проте запевнив, що звернеться до Верховної Ради з цим питанням. Новопризначений чиновник не виключає і своєї участі у виборах мера.
Наступне засідання Київради, певен Володимир Макеєнко, відбудеться за звичною адресою, на Хрещатику, 36. Мовляв, він попросить людей звільнити приміщення, «оскільки для повноцінної роботи існують незручності», але «силового розгону в жодному разі не буде».
ТІЛЬКИ ЦИФРИ
Дохідна частина бюджету Києва на 2014 рік становить 20,1 млрд. грн., витратна — 19,8 млрд. гривень. У мерії запевняють, що три чверті витрат загального фонду буде спрямовано на соціокультурну сферу. Дотації та субвенції з держбюджету передбачено на рівні 3,3 млрд. грн.
ДО РЕЧІ
Володимир Макеєнко — про ціни на проїзд...
Питання підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті знімається з порядку денного, заявив Володимир Макеєнко. За рахунок чого це буде зроблено, оскільки екс–голова КМДА Олександр Попов заявляв, що підвищення цін на проїзд у громадському транспорті «економічно обґрунтоване», Макеєнко сказав, що гроші в столиці є, і для того, щоб вони йшли у правильному напрямку, треба боротися з корупцією: «Запам’ятайте, Макеєнко хабарі не бере! Місто Київ — дуже багате місто». Також новий градоначальник заявив, що відмовився від своєї заробітної платні на цій посаді.
... і пошук спонсорів на «відбудову» Києва
Голова КМДА пообіцяв, що знайде кошти спонсорів для відновлення центру Києва після масових демонстрацій. «У нас черга бажаючих на спонсорських підставах відремонтувати ці речі... Я проводив певні переговори з тими політсилами, які представлені в Києві, щодо фінансової допомоги місту з відновлення благоустрою. Думаю, що то не є проблема, це питання буде врегульовано».