За якісь два дні частина території України перетворилася на снігову пустелю. Зима ошелешила хуртовинами і двадцятиградусними морозами, до яких частина українців виявилася зовсім не готовою.
Через снігові замети мешканцям восьми сіл Котовського району Одеської області не можуть доставити хліб, його до магазинів доводиться підвозити рятувальникам на спецтехніці.
На трасі Миколаїв—Кіровоград другий день зі снігового полону не можуть вибратися автомобілі. Через сильний вітер дорогу постійно засипає снігом і водії не в змозі самостійно виїхати з пастки. Не ліпша ситуація на Кіровоградщині. Рятувальникам час від часу доводиться евакуаторами витягати загрузлі легковики і вантажівки. У Донецькій області на найважчій ділянці — трасі Донецьк—Маріуполь — застрягло понад 140 автомобілів.
У Тернопільській області найбільше постраждали рейсові автобуси. Як повідомили «УМ» у Держслужбі з надзвичайних ситуацій, протягом минулої доби її підрозділи визволили зi снігових заметів 4 рейсовi автобуси (серед них і «Київ—Тернопіль»), автомобіль швидкої допомоги з важкохворою людиною та 3 приватні легковики. На спусках і підйомах постійно виникають проблеми у водіїв великовагових фур, для допомоги яким на трасах подекуди чергує спеціальна техніка.
На Рівненщині за 7 км від найближого населеного пункту зупинився шкільний автобус із 15 учнями, однак їх швидко вдалося витягнути. А на Житомирщині у Коростишівському районі серед дороги застряг шкільний автобус, який рухався за маршрутом Старосільці — Коростишів. У ньому перебували лише один учень і вчителька, яких вчасно евакуювали. А в Маріуполі через негоду та низькі температури навчання у школах скасували.
Близько третьої ночі 29 січня на пункт зв’язку пожежно–рятувальної частини Ружина надійшов сигнал, що у замет потрапила карета «швидкої», яка поспішала до вагітної жінки у с. Березянка. Рятувальники відбуксували автомобіль на місце виклику, а потім до розчищеної траси. Звідти швидка сама продовжила рух до лікарні. Негода застала зненацька ще трьох породіль у Донецькій та Запорізькій областях. Утiм вони успішно дісталися до лікарень.
Учора негода взяла в облогу майже весь Крим, окрім хiба що Південного берега. У Чорноморському, Сакському і Роздольненському районах через обрив обледенілих дротів (на них утворилися нарости зі снігу і льоду товщиною до 7 сантиметрів) і падіння опор ліній електропередач знеструмлено понад 206 населених пунктів. Снігові замети і заметілі, що посилюються поривчастим холодним вітром, паралізували сполучення на автотрасі Красноперекопськ—Сімферополь, а також у західній і східнiй частинах півострова. Станом на вчора туди повністю чи частково скасовано деякі автобусні рейси із Сімферополя, зокрема до Керчі, Феодосії, Євпаторії і Бахчисарая. Через штормове попередження не працює Керченська поромна переправа.
Метеорологи заспокоюють, що негода триматиметься недовго. «Ми потрапили в зону сильного циклону. Його центр десь над Москвою та Петербургом. Україна на периферії, але нам усе одно, як бачите, дісталося. Протягом усього наступного тижня протримається досить холодна погода, але не така, як цими днями. Температура зупиниться на позначці –15°С. Сніжити не буде», — розповіла «УМ» Тетяна Щербуха, начальник відділу метеорологічного забезпечення аеронавігації «Украероруху».