Небудована «хата» НАТО
Будівництво нової штаб–квартири НАТО у Брюсселі ймовірно триватиме довше й коштуватиме дорожче, ніж планувалося, оскільки виконавець робіт виступив з новими вимогами. Про це повідомив Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Андерс Фог Расмуссен. Нову штаб–квартиру НАТО зводять у передмісті бельгійської столиці, через дорогу навпроти нинішньої, тимчасової. У неї керівництво Альянсу змушене було перебратися з Парижа в терміновому порядку після того, як Франція оголосила про свій вихід із НАТО.
Нову штаб–квартиру планували добудувати до літа 2016 року. Її зведення мало обійтися країнам–членам НАТО, які фінансують будівництво на пайових засадах, в 1,05 млрд. євро. Рішення про будівництво було ухвалено ще 1999 року, через п’ять років обрали архітектурний проект, а в 2010–му почалися будівельні роботи. Але наприкінці минулого року консорціум BAM Alliance повідомив про зростання вартості будівництва. «Такі вимоги непокоять нас усіх», — зазначв Расмуссен. І додав, що всі союзники тепер активно шукають шляхи розв’язання проблеми. За даними журналу «Шпігель», вартість будівництва зросте на 245 млн. євро, а об’єкт буде зданий майже на десять місяців пізніше.
Нігерія: ісламісти знову вбивають католиків
Щонайменше 67 католиків загинули у результаті двох атак, які здійснили на північному сході Нігерії ісламісти, ймовірно з екстремістського угруповання «Боко Харам». Перший напад було здійснено під час недільної служби в католицькому костелі у селі Вага Чакава, штат Адамава, де загинули 22 людини. Нападники також узяли заручників та спалили кілька будинків.
Друга атака відбулася позавчора у місті Кавурі, штат Борно. Нападники підступом потрапили до міста на джипах, вдаючи з себе торговців, що повертаються з великого базару. Після цього вони заклали вибухові пристрої у стратегічних пунктах міста й напали на мешканців. Перш ніж втекти, екстремісти спалили кілька будинків та автомобілів. Після відступу бандитів поліція нарахувала у місті 45 вбитих і 26 поранених. В останні роки конфлікт між християнами, які мешкають на півдні Нігерії, та мусульманами, які заселяють північ, забрав життя тисяч осіб. Центральний уряд переважно ігнорує конфлікт, оскільки той розгортається далеко від нафтових родовищ, які більше турбують можновладців.