Міжнародний суд справедливості в Гаазі позавчора видав вердикт, яким завершив суперечку про морський кордон, що з ХІХ століття тривала між Перу та Чилі. Перуанці вимагали повернути їм акваторію, втрачену внаслідок Тихоокеанської війни 1879–1884 років. При цьому офіційна Ліма стверджувала, що розмежування морського кордону ніколи не проводили — лише риболовних зон. Чилійці заявляли протилежне, вважаючи законними попередні кордони, визнані договорами від 1952–го і 1954 років.
Своїм рішенням Міжнародний суд задовольнив претензії Перу на дві третини спірної ділянки площею 38 тисяч квадратних кілометрів. Чилі контролюватиме меншу акваторію, однак ближче до берега. Перуанський президент Ольянта Умала вже висловив задоволення судовим рішенням. Президент Чилі Мігель Хуан Себастьян Піньєра також обіцяв прийняти вердикт Гаазького суду, хоча й зазначив, що шкодує з приводу втрати частини морських територій.
Акваторія, за яку сперечалися дві південноамериканські країни, багата на морські ресурси, передусім на анчоуси. Перу — світовий лідер з виробництва рибного борошна, а Чилі посідає друге місце. Як наголошує агенція «Рейтер», рішення Гаазького суду має покращити відносини між двома країнами. Обидві динамічно розвиваються і поєднані жвавими торговельними відносинами, які прикордонна сварка дещо затьмарювала.