Хоч би як йому цього не хотілося, президентові Франції Франсуа Олланду таки довелося прояснити французам ситуацію у своїй сім’ї. Буквально через день після офіційного спростування цієї новини Єлисейським палацом глава держави заявив, що справді розлучається з дружиною, колишньою журналісткою Валері Трієрвейлер. «Наше спільне життя завершилося», підтвердив Олланд, наголосивши, що робить цю заяву як приватна особа.
Нагадаємо, нещодавно французький журнал Closer оприлюднив фотографії президента, який фактично без охорони їздить на скутері до своєї коханки, відомої у Франції актриси Жулі Гайє. Після цього скандалу цивільна дружина Олланда Валері Трієрвейлер, яка офіційно виконувала обов’язки «першої леді» країни, потрапила в лікарню з нервовим зривом. За інформацією місцевої преси, розлючена жінка, яку за жорсткий характер журналісти охрестили Валері Ротвейлер, кидалася у зрадника вазами й посудом, ламала в Єлисейському палаці меблі й узагалі поводилася неадекватно.
Сама Валері, яка вчора приїхала з давно запланованим візитом до Індії, запевнила, що почувається чудово. «Мені тут дуже добре, і я б нізащо не відмовилася від цієї поїздки. Вперше я була в Індії як журналіст, другий раз — як «перша леді», а сьогодні... Вважайте мене ким хочете, але я щаслива, що я тут», — заявила 48–річна Трієрвейлер. На запитання про плани на майбутнє Валері порадила за неї не турбуватися і запевнила, що бачить його «прекрасним».
Тим часом французів ця поїздка обурила, адже офіс «першої леді» фінансують платники податків. І оскільки після заяви Олланда Валері вже не є його офіційною супутницею, витрачати державні кошти на її поїздки немає підстав.
До слова, як свідчать соціологічні опитування, мадам Трієрвейлер — найбільш непопулярна «перша леді» в історії Франції. Втім, те саме можна сказати про Олланда як главу держави. Ще задовго до скандалу з адюльтером він втратив усі шанси залишитися на другий президентський термін. Минулої неділі на площі Бастилії в Парижі зібралося від 17 (за даними поліції) до 120 (за даними організаторів із радикально правого «Національного фронту») тисяч маніфестантів, які провели «День гніву» проти президента–соціаліста, вимагаючи його відставки.
Учасники акції закидали Олланду нерозумну політику, наслідком якої стало ухвалення кількох суперечливих законів. Зокрема, про легалізацію одностатевих шлюбів та запровадження додаткових і підвищення вже чинних податків. Мітингувальники розкритикували 59–річного президента за некомпетентність, безлад, який він спричинив у країні, руйнування традиційної моделі родини тощо. Під час акції не обійшлось без кількох інцидентів, зокрема за участю активісток організації Femen. У результаті кількох сутичок із маніфестантами постраждало 19 поліцейських.