Президентські вибори в Єгипті відбудуться перед парламентськими — упродовж наступних трьох місяців. Про це повідомив позавчора у спеціальному зверненні до нації тимчасовий президент Єгипту Адлі Мансур.
Раніше армія планувала протилежний сценарій — спершу обрання парламенту, потім — президента. На думку аналітиків, зміна плану викликана бажанням військових якнайшвидше привести до президентського керма в Єгипті генерала Абделя Фаттаха ас–Сіссі.
Як зазначає «Євроньюз», принаймні в Каїрі думки мешканців щодо зміни виборчої черговості розділилися. Одні переконані, що країні зараз більше потрібний сильний президент, аніж парламент. Інші ж вважають проведення президентських виборів перед парламентськими неприйнятним, бо це загрожує поверненням до диктатури.
Минулої суботи в Єгипті під час відзначення третьої річниці початку революції 2011 року знову пролилася кров. У сутичках загинуло не менше 51 та було поранено 247 людей, повідомило міністерство охорони Єгипту. За інформацією МВС, заарештовано 1079 учасників заворушень.
У спільній заяві дев’ять правозахисних єгипетських організацій звинуватили поліцію у використанні справжніх, бойових, куль проти маніфестантів. Силовики, зі свого боку, повідомили, що учасники заворушень теж вдалися до використання зброї.
Напередодні трагічної річниці «Арабської весни», у п’ятницю, у Єгипті було скоєно низку терактів, у результаті яких загинуло щонайменше шестеро й отримали поранення 76 осіб. Вибухи гриміли переважно біля поліцейських відділків. Заборонений ісламістський рух «Брати–мусульмани», прибічників якого підозрюють в організації цих терактів, обіцяє не йти з вулиць доти, доки військова влада не виконає його умов. Паралельно тривають мітинги противників відстороненого від влади президента–ісламіста Мохаммеда Мурсі.
А ТИМ ЧАСОМ...
Національна установча асамблея Тунісу схвалила проект нової Конституції, який вважають дуже демократичним як для мусульманської країни. Зокрема, згідно з новим основним законом, іслам не є панівною релігією, хоч і світською державою Туніс не визнано. Також у туніській Конституції вперше серед держав арабського світу проголошено рівність прав чоловіків i жінок.