НОВИНИ ПЛЮС

24.01.2014

Колегу Ходорковського випустили на волю

Верховний суд Росії знизив термін кримінального покарання колишньому голові банку «Менатеп», близькому соратникові екс–голови корпорації «ЮКОС» Михайла Ходорковського Платону Лебедєву до 10 років, 6 місяців і 22 днів. Таким чином, відучора Лебедєв, який відсидів за ґратами саме такий термін, може вважатися вільною людиною. Також суд розцінив як незаконне утримання Лебедєва під арештом у 2004–2005 роках під час судового процесу в справі банку «Менатеп».

Водночас Феміда відмовилася відправити на перегляд вироки у справах Лебедєва і Ходорковського та залишила у силі винесену раніше постанову про стягнення з них 17,4 мільярда рублів нібито несплачених податків. Нагадаємо, у 2005 році Лебедєва з Ходорковським засудили до 9 років колонії за шахрайство й ухиляння від сплати податків. У 2010 році проти них було порушено ще одну справою, за якою підсудним призначили відбувати покарання протягом 14 років, враховуючи попереднє ув’язнення. Ходорковського звільнили в грудні минулого року після помилування президентом Володимиром Путіним, зараз він мешкає у Швецарії.

Розподіл українських пріоритетів чеської влади

Майбутній міністр закордонних справ Чехії Лубомир Заоралек заявив, що відразу після вступу на посаду запросить до Праги Віталія Кличка або інших лідерів української опозиції. Однак він не вважає, що запрошення, яке було надіслане президенту України Віктору Януковичу чеським президентом Мілошом Земаном, було помилкою. «Ми повинні вести переговори з обома сторонами. У наших інтересах — допомогти попередити громадянську війну в Україні», — заявив Заоралек в інтерв’ю газеті «Лідове новіни». Взаємини Заоралека із Земаном досі були напруженими, але кандидат на пост глави МЗС впевнений, що він зможе знайти спільну мову з президентом–посткомуністом та випрацювати спільну позицію у питаннях зовнішньої політики.

Формування коаліційного уряду Чехії завершилося 17 січня — майже через півроку після дострокових ви­борів. Тепер його склад має затвердити парламент.

Прем’єр–міністром Латвії вперше стала жінка

Парламент Латвії затвердив новий склад уряду на чолі з колишнім міністром землеобробітку Лаймдотою Страуюмою. Вона стала першою жінкою на цьому посту в новітній історії Латвії. 62–річна Страуюма прийшла на зміну Валдісові Домбровскісу, який подав у відставку після трагедії в ризькому торговельному центрі «Максима», де загинуло 54 людини. Домбровскіс очолював уряд чотири роки, що є рекордом Латвії після здобуття незалежності.

Нові чистки в лавах поліції та юстиції Туреччини

Майже 500 поліцейських — серед них і вищого звання — відправила у відставку влада Туреччини, повідомляє «Євроньюз». Свої посади втратили також 96 суддів та прокурорів, причетних до розслідування корупційного скандалу. У середині грудня під час поліцейської операції було затримано кілька десятків бізнесменів, серед яких опинилися й родичі урядовців. Усіх їх звинуватили в корупції, що призвело до відставки кількох міністрів. Тоді прем’єр–міністр Реджеп Тайїп Ердоган звинуватив поліцію й судочинців у спробі політичної атаки на владу. Роботу втратили понад дві тисячі поліцейських та суддів.

Катастрофа автобуса в Туреччині: 21 загиблий

Щонайменше 21 людина загинула вчора в аварії пасажирського автобуса. Як повідомляє агенція «Франс пресс»,водій втратив керування на слизькій через ожеледицю дорозі в провінції Кайсері, що в центральній частині країни. Кілька пасажирів загинули, намагаючись вистрибнути з вікон автобуса, коли його почало заносити.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>