Іспит на людяність влада провалила

23.01.2014

Організація Human Rights Watch, одна з найавторитетніших у світі правозахисних структур, учора оприлюднила свій традиційний, уже 24–й, щорічний звіт. У документі міститься аналіз ситуації з правами людини у більш ніж 90 країнах світу. Виконавчий директор організації Кеннет Рот у вступній частині звіту наголошує, що найбільш кричущі порушення за останній рік відбувалися в Сирії, але при цьому світова спільнота дуже слабко реагувала на них. Інша загальна тенденція полягає в тому, що більшість урядів декларують свою відданість демократії, але на практиці не цураються утисків політичних опонентів та ігнорують права меншин. Навіть «демократичним» Сполученим Штатам Америки дісталося — за шпигунство в інтернеті та використання винищувачів–безпілотників.

Частина звіту, що присвячена Україні, міститься приблизно на трьох друкованих сторінках. На початку «української» частини вказується, що 2013 року Україна «пустила під укіс» свої давні амбіції щодо політичної та економічної інтеграції з Європейським Союзом, відмовившись від підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Саме цим були спричинені масові протести українців у Києві та деяких інших містах країни. На ці акції влада відповіла побиттями та масовими арештами за вигаданими звинуваченнями у «бунті».

Також в Україні, констатують автори звіту, порівняно з 2012 роком значно побільшало нападів на журналістів. Екс–Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко та кілька інших відомих лідерів опозиції (цитовано за звітом) надалі залишаються у в’язницях.

У розділі «Верховенство права» говориться переважно про його відсутність в Україні.

У розділі «Міграція та надання притулку» вказується, що незважаючи на позитивні поправки до таких законів від 2011 року їх і надалі не виконують.

У розділі «Охорона здоров’я» схвально оцінено позитивні кроки уряду в галузі полегшення страждань тяжкохворих осіб шляхом налагодження випуску вітчизняних знеболювальних препаратів, хоча на практиці відбувається багато зловживань.

У розділі «Громадянське суспільство і ЗМІ» сказано, що нападів зазнали 35 журналістів (теперішні події на Майдані експерти у звіті врахувати не встигли, оскільки аналізували період з листопада 2012–го по листопад 2013 року), що вдвічі більше, ніж за попередній звітний період. Наведено й прізвища конкретних постраждалих журналістів.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>