Узаконено «листи щастя» автовласникам від ДАІ
У газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр» було опубліковано з–поміж інших «законів 16 січня» закон, який повертає в країну штрафи ДАІ на підставі фото– та відеофіксації порушень Правил дорожнього руху.
Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі» запроваджується автоматична фото– та відеофіксація таких правопорушень: перевищення обмежень швидкості руху; проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху; порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками; виїзд на смугу зустрічного руху; порушення правил руху через залізничні переїзди. Відтак даішники складатимуть постанови про порушення і надсилатимуть їх так званими «листами щастя» громадянам, на ім’я яких зареєстровано автотранспорт. Протягом 10 днів після отримання листа автовласник має сплатити штраф або ж оскаржити постанову в суді, довівши, що в той момент за кермом авто була інша особа.
Залишки держмайна виставлять на приватизацію
У 2014 році Фонд держмайна планує приватизувати такі великі підприємства, як «Турбоатом», «Азовмаш», «Сумихімпром», «Одеський припортовий завод», а також розпродати держпакети акцій обленерго та облгазів. Щодо останніх, планують виставити на продаж по 70% акцій «Хмельницькобленерго» та «Миколаївобленерго», 60,34% — «Запоріжобленерго», 50,1% — «Тернопільобленерго». Про це свідчить наказ Фонду державного майна України №149 від 20 січня 2014 року «Про затвердження Переліку об’єктів груп В, Г, які заплановані до продажу в 2014 році», текст якого днями оприлюднено на офіційному сайті відомства.
Цьогоріч приватизації підлягатиме 75,22% акцій ВАТ «Турбоатом», 50% — «Азовмашу», проте рішення про це, зауважено в документі ФДМУ, має ухвалити Кабінет Міністрів.
Як нагадує УНІАН, раніше керівник ФДМУ Олександр Рябченко неодноразово заявляв, що держава не планує приватизувати «Турбоатом», оскільки підприємство є прибутковим i має значний портфель замовлень. Водночас, за словами Рябченка, зацікавленість у приватизації цього підприємства висловлювали посадовці Російської Федерації.
Ще в листопаді 2013 року Прем’єр–міністр Микола Азаров визначив завдання — від приватизації в держбюджет має надійти 20 млрд. гривень.