Мешканці Львова заборгували постачальникам 54 мільйони гривень за газ та 17 мільйонів за електроенергію. Як розповів директор комунального підприємства Львова «Залізничтеплоенерго» Мирон Тереха, один львів'янин заборгував за опалення 23 тисячі гривень. Ніщо не допомагало змусити його розрахуватися — ні суди, ні судовиконавці. І тільки телекамера під час чергового візиту до боржника змусила його це зробити. Не кращі справи і у Львівтеплоенерго. За гарячу воду львів'яни сплачують приблизно третину належних коштів. Тому із 1066 будинків гарячу воду отримують мешканці 734. Це при тому, що лише кожний п'ятий споживач платить за гаряче водопостачання.
При такому надходженні коштів про своєчасний початок опалювального сезону — з 15-го жовтня — говорити складно. Середній рівень проплат в області за газ становить 82 відсотки. Однак є райони та міста, які самі по собі вже можуть поставити під питання опалювальний сезон. Це Самбір (43 відсотки проплат), Миколаїв (43), Трускавець (63), Дрогобич (58) і Борислав (58). На думку першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Леоніда Мельника, у цій ситуації багато що залежить від керівника району. Якщо він працює наполегливо, активно, то і рівень проплат там кращий. Леонід Мельник порадив відповідальним за паливно-енергетичний комплекс скласти алгоритм погашення заборгованостей таким чином, аби розподілити боргові розрахунки станом на 1 серпня, 1 вересня і початок жовтня. Можливо, це допоможе більш-менш безболісно сплатити борги за минулі роки. А щоб опалювальний сезон не розпочинався з проблем і затримок, директор Львівської філії Торгового дому «Газ України» Олег Щудлюк висунув вимогу перед теплопостачальними господарствами — підтримувати рівень проплат за поточний газ на рівні 95 відсотків.
Відтак керівники теплопостачальних господарств (Трускавець — 500 тисяч боргу за газ, Дрогобич — 1 мільйон гривень, Борислав — 42 тисяч, Жовква — 135 тисяч гривень) пообіцяли в разі необхідності взяти кредити у комерційних банках, щоб почати опалювальний сезон без старих боргів. Ішлося на нараді й про те, що недопустимо дозволяти відключення від центрального постачання одного чи кількох помешкань у багатоквартирному будинку. Якщо вже йти на такі кроки, підкреслив Леонід Мельник, то потрібно робити автономне опалення у цілому будинку.