Шість років — прекрасний період для будь-якого фестивалю. По-перше, вже є історія, яка не лише фіксувала найцікавіше, а й працювала на авторитет. По-друге, перші гулі вже набиті, ризик повторюватися ще занадто малий — ну не шістдесят же років, а всього лише шість! — тож ідей море, та й бажання їх реалізовувати ще не перетворилося на вироблений рефлекс.
Історія «Ялти» — це 98 фольклорних колективів із 44 країн світу, які були гостями п'яти попередніх фестивалів. Цьогоріч своїми виступами відпочиваючих та мешканців Ялти потішать фольклорні ансамблі та колективи з Ізраїлю, Іспанії, Кореї, Латвії, Польщі, Австрії, Туреччини. Приїжджає також хореографічний ансамбль Тбіліського університету імені Джавахішвілі, в якому зараз танцюють вихідці з відомого дитячого танцювального колективу «Арагві». Буде й два українських фольклорних колективи — «Смеречина» з Чернівців та «Легенда» з Луганська. До речі, якщо перший є маститим і відомим колективом — лише у званні «народного» він існує вже 40 років, — то театр пісні і танцю «Легенда» створено два роки тому, це наймолодший професійний фольклорний колектив України.
Усі учасники можуть похвалитися великою гастрольною біографією. До Ялти деякі з них приїжджають не вперше — так, танцювальний чоловічий ансамбль з Австрії Pfarrwanger Schuhplattler Group був на цьому фесті вже двічі й завдяки своєму «Танцю лісорубів» став беззаперечним фаворитом фесту. Цьогоріч серйозну конкуренцію їм можуть скласти турки — ансамбль Genem танцює з шаблями, а ще у своїх виступах використовує рідкісні народні інструменти, такі як зурна, давул, кеменсе, баглама, дарбука. Хоча публіка в Ялті доброзичлива — оплесків вистачить на всіх.
Концерти відбуватимуться на двох сценах, у Ялті та Алушті. Завершиться фестиваль 13 серпня традиційним спільним гопаком.