Підпільне підприємство, яке могло б ще позмагатися з відомим поліграфкомбінатом «Україна», що друкує паспорти та інші документи, викрили співробітники столичної міліції спільно з СБУ.
Цікаво, що працівників на «фабриці» було лише троє. Зате яку бурхливу діяльність вони розгорнули! Асортимент підробок просто вразив розмаїттям співробітників карного розшуку та працівників Департаменту контррозвідувального захисту економіки держави СБУ. Зловмисники поставили на потік дипломи про вищу освіту різних вузів, свідоцтва про одруження, дипломи кандидатів і докторів наук, магістрів, спеціалістів, бакалаврів, свідоцтва про закінчення технікумів, атестати про закінчення середньої школи та багато іншого — причому кожен різновид документів виготовлявся за зразками різних років, починаючи з 70-х минулого століття, різних республік колишнього Радянського Союзу або теперішніх країн близького зарубіжжя. Також майстри імітували печатки численних українських та зарубіжних установ, різноманітні бланки, штампи, додатки тощо. Загалом тут вилучено понад 5 тисяч бланків різних видів, більше 500 печаток та кліше. Окрім того, у квартирі по різних закутках було знайдено приблизно 8,5 тисячi доларів.
Як повідомив «УМ» співробітник прес-центру столичного Главку Ігор Корицький, на «виробничі потужності» підпільні друкарі не поскупилися: в офісі, де проводилося нелегальне виробництво, зберігалася вся необхідна для цього техніка — дорогі якісні сканери, принтери, пристрій для виготовлення найточніших копій печаток (за словами головного «майстра», за його допомогою можна за півгодини виготовити печатку будь-якого ступеня складності), сировина (ламінат, спеціальний папір та голографічна фольга).
Наразі затримані перебувають у Дарницькому райуправлінні міліції, де діляться з оперативниками та слідчими секретами підпільних технологій. Уже відомо, що свій товар вони збували вiд 200 до 2000 доларів за документ, в залежності від попиту та складності виробничого процесу. Наприклад, 800 баксів коштував сучасний диплом магістра медицини. Серед їхніх клієнтів були не лише кияни — послугами вправної трійці користувалися мешканці багатьох регіонів України і навіть іноземці. До того ж група працювала «на повну котушку» вже не перший рік. Тому точні масштаби розповсюдження фальшивок, тобто, скільки саме підробних документів «артільці» встигли збути на момент затримання, зараз встановлюється.
Очолював «фабрику мрій» уже неодноразово засуджений за підробку документів. Неповну середню освіту і кримінальний досвід він успішно поєднував iз серйозними спортивними здобутками — мав звання майстра спорту зі стрільби. Його співучасник, також раніше судимий, відбував термін ув'язнення в одній установі з ватажком. Там вони познайомилися і визначили спільні інтереси. В нелегкій та копіткій справі виготовлення підробок їм допомагала 22-річна співмешканка ватажка, яка мала каліграфічний почерк.
Дарницьким райуправлінням порушено кримінальну справу за статтею 358 Кримінального кодексу України: «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів», яка передбачає до 5 років обмеження або позбавлення волі.