На сьогодні в Харківську обласну клінічну інфекційну лікарню через підвищену температуру госпіталізували дев'ятьох осіб, серед них — двоє дітей. Але підозри, що вони хворі саме на «сибірку», досі не підтвердилися, повідомляє прес-служба Мінохорони здоров'я України.
Нагадаємо, що в агрофірмі «8 березня», яка розташована в селі Моначинівка Куп'янського району, захворіло дев'ятеро овець, і ще до того, як з'ясувалася причина загибелі тварин, м'ясо кількох із них потрапило до їдальні сільгосппідприємства. Хоча безпосередньо вживали м'ясо хворих тварин 76 осіб, ще одинадцять — брали участь у забої овець, до групи ризику фахівці обласної клінічної інфекційної лікарні віднесли всіх, хто в ті дні харчувався у їдальні агрофірми, а також відвідував ферму. Загалом таких людей 146, і їх задля профілактики «годують» антибіотиками — доксицикліном та віброміцином.
Крім того, як повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я України, 24 екстрено сформовані бригади медичних працівників подвірно обійшли як село Моначинівка, так і сусідню Кондрашiвку, жителі якої також опинились під загрозою. Медики відвідали 441 подвір'я, оглянули 1075 осіб і хворих не виявили. До 12 серпня 2004 року (інкубаційний період сибірської виразки триває до восьми діб) на ці селища накладено карантин, до цієї ж дати медики проводитимуть подвірні обходи.
Сибірську виразку, гостре інфекційне захворювання тварин і людини, викликає бацила, що утворює спори, які можуть десятиріччями зберігатись у землі і витримують кип'ятіння протягом цілої години. Люди можуть заразитися, доглядаючи хворих тварин, вживаючи м'ясо, молоко, а також через інфіковані грунти і воду. Особливо небезпечні кишечна і легенева форми «сибірки», які через дві-три доби після зараження призводять до смерті.