За попередніми підсумками референдуму, що відбувся в Єгипті 14–15 січня, більшість громадян висловилися на підтримку нової Конституції, розробленої після відсторонення від влади демократично обраного президента–ісламіста Мохаммеда Мурсі. Як повідомив речник МВС, явка виборців становила понад 55%. На 95% бюлетенів, які вже встигла опрацювати виборча комісія, відзначено слово «так».
Нагадаємо, прихильники днями забороненого руху «Брати–мусульмани» та інших ісламістських партій і рухів бойкотували голосування, називаючи новий основний закон спробою військової влади зосередити у своїх руках усі повноваження. Під час сутичок iз поліцією у перший день референдуму загинули щонайменше десятеро людей. Упродовж двох днів голосування в усьому Єгипті було заарештовано близько 450 осіб.
Тепер майже з повною певністю можна сказати, що головним кандидатом і, швидше за все, переможцем на цьогорічних президентських виборах буде командувач єгипетською армією, генерал Абдель Фатах ас–Сісі.
Конгрес США гарячково намагається відреагувати на ситуацію в Єгипті, щоб зберегти свої впливи в цій найбільшій країні арабського світу, і готується дозволити адміністрації Барака Обами відновити фінансову допомогу Каїру. Обама пропонує надати понад 1 мільярд доларів владі та військовому керівництву Єгипту, попри те, що законодавство США забороняє фінансувати військові перевороти. Американці щорічно виділяли Каїру 1,5 мільярда доларів, однак фінансування припинилося після усунення від влади президента Мурсі.