«Не було сумнівів, що в мене заберуть водійські права. Позбавлення прав — це політичне рішення щодо Автомайдану. Це не рішення закону. Всі рішення суду щодо Автомайдану написані під копірку. Ніякі докази на суд не впливають. Закон не працює», — обурюється художник, громадський діяч, активіст Автомайдану Сергій Поярков, вийшовши з Печерського суду, що на Хрещатику. Суддя Володимир Кицюк звинуватив його у тому, що художник не зупинився на свисток інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року, коли колона автомайданівців уперше вирішила відвідати гаранта Конституції в Межигір’ї.
За словами Пояркова, «вирок був як гумористичний монолог». «Коли ми побачили на шосе, що через кожні сто метрів стояли інспектори ДАІ, вирішили, що краще буде, якщо за кермом буде депутат. Отож Володимир Яворівський як сів за кермо моєї машини на Поштовій площі, так і їхав аж до Нових Петрівців. Суддя ж усе одно наполіг, що це я не зупинив машину на вимогу інспектора, і вважає свідчення Яворівського неправдивими», — пояснює Поярков.
Інспектора ДАІ Сергія Лащука викликали як свідка у справі проти Пояркова. Перед тим, як зайти у зал, він майже годину стояв у коридорі, заклавши руки за спину. До нього підходили чоловіки, на яких теж написали рапорт інші інспектори, і в очі вигукували: «Ну що, інспекторе, будеш говорити правду?». Чи то ці слова вплинули на капітана, чи сам зрозумів свою помилку, але він свідчив на користь Пояркова: казав, що не впевнений у порушенні, сумнівається, чи було видного номери машини, чи ні, не бачив, хто сидів за кермом, зізнався, що йому по рації передали затримати авто Пояркова. Але художника–автомайданівця все одно засудили!
Поярков каже, що подаватиме апеляцію. «Якщо потрібно буде, колективно звертатимемося до Європейського суду, — планує художник. — Автомайдан захищає права людей і вказує на те, що закон не виконується. Зараз ведеться політика припинити діяльність Автомайдану в будь–який спосіб. Сьогодні в Верховній Раді були прийняті додаткові закони проти Автомайдану. Тепер рух у автоколонах iз більш ніж 5 авто без узгодження з ДАІ каратиметься позбавленням водійських прав на два роки з вилученням автомобіля». Активіст вважає, що цей «драконівський закон проти Автомайдану, який суперечить здоровому глузду», не завадить проводити акції «на колесах»: «Вони не залишають нам вибору. Ми тепер будемо змушені продовжувати ці акції».
До слова, позавчора ввечері суд на три місяці позбавив водійських прав одного з лідерів Автомайдану Сергія Хаджинова. Його, як і Пояркова та сотні інших водіїв, а, за даними МВС, в Автомайдані брало участь понад 2000 авто, звинуватили у незупинці на вимогу працівників ДАІ 29 грудня.
Не всі власники автомобілів, яких викликали до суду, їздили на Межигір’я. Киянка Ольга Коренюк показує відео, яке зняла у себе в квартирі. До неї додому прийшов інспектор ДАІ Олександр Позняк у цивільному і заявив, що її викликають у суд, тому що автомобіль пані Ольги не зупинився на Столичному шосе. Коли жінка пояснила, що в той день її авто не було у Києві, гість без її відома переписав рапорт, де вказав, що жінка не зупинилася на вимогу інспектора уже на вулиці Богатирській. «Я зателефонувала до офісу ДАІ і почала уточнювати, що це за візити інспекторів у спортивних куртках і шапках «тітушок» до мене додому. Може, вони грошей хотіли?» — поцікавилася жінка в ДАІ. «Ви про 29 грудня? Ні, ці грошей не хотіли», — обмовилися хлопці. Жінка переконана, що працівники ДАІ фотографують усі номери машин, які стояли біля Майдану, біля судів, коли приймалися рішення по активістах протесту, проїжджали повз Автомайдан. «Це повернення 30–х років. Скоро під кожним під’їздом стоятимуть «воронки», — побоюється Ольга Коренюк в очікуванні суду.