Отримати притулок принаймні в одній державі Євросоюзу відтепер можна не лише з політичних, а й із питань свободи совісті. Влада Великої Британії надала політичний притулок молодому афганському атеїсту, визнавши, що на батьківщині йому може загрожувати смерть, повідомляє сайт «Британської асоціації гуманістів». Саме ця організація боролася за права біженця. Правники асоціації з гордістю повідомили, що це прецедент, тобто перший випадок у британській історії, коли право політичного притулку було надане на підставі закону про свободу переконань.
Право на свободу переконань прописане в конвенції ООН про біженців від 1951 року. За задумом її творців, воно мало захищати релігійні меншини, а також осіб, яких переслідують з огляду на їхні політичні переконання чи причетність до певної раси, народності або суспільної групи. Водночас деякі оглядачі висловлюють побоювання, що тепер половина нелегальних іммігрантів з ісламського світу оголосить себе атеїстами, аби легалізувати своє перебування в Об’єднаному Королівстві.
Молодий афганець, прізвища якого «гуманісти» не повідомляють, прибув до Великої Британії 2007 року у віці 16 років, рятуючись від помсти клану, з яким ворогувала його родина. Торік термін дії його візи вичерпався. Хлопець був вихований у мусульманських традиціях та вірі, але стверджує, що тепер став атеїстом. Безкоштовно допомогти свіжоспеченому безбожнику взялася юридична консультація при Кентському університеті. Її юристам вдалося переконати міграційні органи, що брак будь–яких релігійних переконань також є формою світогляду, і така особа заслуговує на захист.