Крихітна острівна тихоокеанська держава Науру з населенням лише 14 тисяч мешканців вирішила стягувати 8 тисяч доларів візового збору з журналістів, які хочуть відвідати острів. Таким чином, як повідомляє Бі–Бі–Сі, суму збору буде збільшено в 40 разів. При цьому, як і раніше, в разі відмови у видачі візи кошти не повертаються. До слова, вартість звичайної туристичної візи для в’їзду в Науру становить 100 доларів.
Деякі спостерігачі припустили, що за таким рішенням влади країни стоїть Австралія, яка прогне обмежити доступ ЗМІ в австралійський імміграційний центр, розташований на цьому острові. Умови утримання біженців у Науру неодноразово зазнавали критики з боку ООН та правозахисних організацій.
Уряд Науру стверджує, що підняття мита — захід, спрямований винятково на поповнення бюджету цієї острівної держави. А він становить 60 мільйонів доларів на рік. За повідомленнями деяких ЗМІ, бюджет Науру значно зріс за рахунок російських коштів, коли уряд країни в грудні 2009 року визнав бунтівні регіони Грузії — Абхазію та Південну Осетію — незалежними державами. Окрім Науру та власне Росії, до такого кроку вдалися лише Венесуела, Нікарагуа і Тувалу — четверта найменша держава у світі.
Відразу після цього між Російською Федерацією та Науру було підписано угоду, за якою, згідно з інформацією з різних джерел, Росія надає Науру гуманітарну допомогу в розмірі 50 мільйонів доларів США та фінансує модернізацію морського порту. У свою чергу, міністр фінансів та зовнішніх справ Науру заперечив існування будь–якого зв’язку між фінансовою допомогою Росії та визнанням Абхазії та Південної Осетії.