Закінчилися зимові свята, і це значить, що вітчизняну економіку треба терміново й активно виводити з летаргічного сну. «Сьогодні це наше головне завдання», — сказав, відкриваючи вчорашнє засідання уряду, Прем’єр–міністр Микола Азаров. За його словами, найбільша перемога уряду — ліквідація усіх затримок із виплати заробітних плат та соціальних допомог iз бюджету: «У новий рік ми увійшли без боргів, і можемо продовжувати виконувати соціальні зобов’язання держави за графіком. Так, на 9 січня вже профінансовано понад 6 млрд. гривень пенсій».
Микола Азров також пообіцяв, що цьогоріч круто зросте зарплатня бюджетників: «Мінімальна заробітна плата буде перевищувати рівень 2009 року майже вдвiчi, розмір посадового окладу працівника 1–го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки — у 1,7 раза». Таким чином, середня заробітна плата на кінець 2014 року, наприклад, дільничного лікаря–терапевта вищої категорії зросте на 602 гривні на місяць, фельдшера — на 401 гривню, завідувача дитсадка — на 645 гривень, вчителя вищої категорії — на 602 гривні, старшого наукового співробітника — на 748 гривень. Планується також у нинішньому році підвищити прожитковий мінімум.
Але для реалізації цих планів влада має зробити головне — продовжити модернізацію економіки. «Уже з лютого запустити на повну потужність програми промислової кооперації з Росією, які дають нам найближчими роками сотні тисяч робочих місць і гарантії для бюджетів всіх рівнів, що буде фінансова база для розвитку нашого вітчизняного ринку, — сказав Микола Азаров. — Друге. Повинна неухильно запрацювати Програма активізації розвитку економіки. Це прорахований нами шанс через 5–10 років мати конкурентоздатну промисловість і аграрний сектор». Утiм відмовлятися від європейського вектору уряд не планує, про що вкотре нагадав Азаров. «Ми повинні почати практичні переговори щодо умов підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом та зону вільної торгівлі з ЄС. Я доручив віце–прем’єр–міністру Юрію Бойку провести поглиблений секторальний аналіз наслідків створення цієї зони вільної торгівлі для вітчизняної економіки. Нам не потрібні припущення. З нашими партнерами ми повинні говорити мовою фактів, цифр, неспростовних аргументів», — пояснив Прем’єр.
КОМУНАЛКА
Платіжки у передчутті змін
Кабінет Міністрів планує знизити комунальні платежі для населення. Так, уряд рекомендував Нацкомісії у сфері комунальних послуг і місцевим органам самоуправління переглянути існуючі нині тарифи — на теплову енергію та гаряче водопостачання — з огляду на нові ціни на природний газ.
У переддень нового року, як відомо, Кабмін рекомендував Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики, знизити тарифи на газ для деяких категорій споживачів. Зокрема, на 10% було знижено тарифи для промислових споживачів — до 3,11 тис. грн. за тисячу кубометрів газу. Підприємства, які фінансуються із державного і місцевих бюджетів, платитимуть на 29,2% менше — не більше, ніж 2,45 тис. грн. за тисячу кубів пального. Вартість газу для підприємств комунальної теплоенергетики залишена без змін — 1,31 тис. грн.
НКРЕ підтримала пропозицію Кабміну 30 грудня минулого року.