Двоє загиблих у сутичках у Єгипті
В Александрії на півночі Єгипту ввечері 1 січня сталися сутички прибічників забороненої ісламістської організації «Брати–мусульмани» з поліцією. Загинуло двоє людей — протестувальник та поліцейський, ще троє правоохоронців отримали вогнепальні поранення. Поліція стверджує, що для розгону натовпу було застосовано лише сльозогінний газ, і звинувачує маніфестантів у використанні вогнепальної зброї. Близько 200 маніфестантів блокували вулиці, підпалювали магазини й автомобілі, тож місцеві мешканці для захисту свого майна організувалися в загони самооборони. Не виключено, що саме від їхньої кулі загинув один з ісламістів.
Теракти в Сомалі
Щонайменше 11 людей загинуло і кілька десятків отримали поранення в результаті серії з трьох терактів у столиці Сомалі Могадішо. Вибухи прогриміли біля фешенебельного готелю «Джазіра», розташованого неподалік міжнародного аеропорту і популярного серед сомалійських політиків та іноземців. Влада підозрює в причетності до вибухів бойовиків найбільшого у Сомалі ісламістського угруповання «Аль–Шабаб», пов’язаного з «Аль–Каїдою».
Загинув посол Палестини в Чехії
У Празі через вибух у власній квартирі загинув посол Палестини Джамаль аль–Джамаль. За даними поліції, 56–річний дипломат невдало відчинив дверцята сейфу, і спрацювала встановлена в ньому система безпеки проти проникнення грабіжників. Правоохоронці також підтверджують, що в сейфі зберігався цілий арсенал вибухових речовин та зброї. Версію теракту поліцейські відкидають.
Замах на туристів у Кенії
Щонайменше 10 людей отримали поранення внаслідок вибуху гранати, вкинутої до бару в туристичному центрі Діані у Кенії. За даними місцевої поліції, бар був заповнений переважно туристами з–за кордону, що проводять на узбережжі Індійського океану різдвяні канікули. У популярному серед західних курортників Діані часто спалахують міжрелігійні конфлікти.
Стан Аріеля Шарона погіршився
Стан здоров’я колишнього голови уряду Ізраїлю Аріеля Шарона, який уже вісім років перебуває в комі, критично погіршився. У 85–річного екс–прем‘єра виникла ниркова недостатність, що може призвести до відмови всіх систем життєдіяльності організму. В лікарні «Шиба» у Тель–ха–Шомері, де лежить Шарон, зібрався консиліум лікарів.
Аріель Шарон обіймав посаду прем’єр–міністра Ізраїлю з 2001 року, коли в січні 2006–го у нього стався інсульт. Після госпіталізації політик впав у кому. Шарон — один із найбільш шанованих ізраїльтянами й ненависних палестинцям політичних діячів. Саме він, тоді ще міністр оборони, здійснив військову інтервенцію до Лівану, що на десятиліття дестабілізувала ситуацію в країні. Уже як прем’єр, він відповідав за будівництво ізраїльських поселень на окупованих палестинських землях Західного берегу Йордану та будівництво муру навколо цієї території.
У Нью–Йорка — новий мер
У Нью–Йорку позавчора склав присягу новий міський голова, демократ Білл де Блазіо, який прийшов на зміну республіканському мільйонеру Майклу Блумбергу. В інавгураційній промові він пообіцяв збудувати більшу кількість житла для людей з невисокими доходами, вести війну проти закриття лікарень для найбільш незаможних і підвищити податки для осіб із доходами від 500 тисяч доларів на рік.
У Колорадо легалізували продаж марихуани
У штаті Колорадо з 1 січня вперше у США дозволили торгівлю марихуаною за медичними показами. Податки з продажу цього легкого наркотика, за яким одразу вишикувалися черги, підуть на будівництво і ремонт дитячих навчальних закладів, а також на фінансування антинаркотичної поліції. Закон дозволяє повнолітнім громадянам мати при собі не більше 28 грамів канабісу, при цьому заборонено вживати наркотик у громадських місцях та вивозити його за межі штату.
ЄС зняв обмеження з громадян Болгарії і Румунії
Громадяни Болгарії і Румунії відтепер можуть без обмежень працювати будь–де на території Європейського Союзу. З 1 січня скасовано режим тимчасового контролю, запроваджений щодо громадян цих двох найбідніших країн ЄС у 2007 році, коли Болгарія і Румунія вступили до Євросоюзу. Деякі політики західноєвропейських країн ЄС висловили побоювання щодо масового напливу громадян Болгарії і Румунії. Однак урядовці обох країн назвали такі побоювання безпідставними, адже ті, хто хотів виїхати на заробітки, вже давно це зробили.