Пряне свято
На Європейській площі, а точніше — в Українському домі, цьогоріч буде тропічна Індія. На період новорічних свят там показуватимуть інтерактивну виставу за участі казкових персонажів індійської міфології у 3–D. Проте Дід Мороз зі Снігуронькою нікуди не дінуться. Натомість їхнім напарником стане добрий чаклун Раджа та богиня Лакшмі, головним лиходієм — злий дух Ракшас, а дія відбуватиметься на Сході у декораціях джунглів, болот Кемали, фортеці Джайсалмен та Тадж–Махалу. Перед виставою запланований прийом у найкращих традиціях Індії — народні танці, майстер–класи, настольні ігри і навіть стрибки на батуті. Куди ж без колоритних прикрас — усім бажаючим у цей день розпишуть руки хною, а на лобі поставлять індійську цятку. Вистави для дітей триватимуть з 27 по 31 грудня, а в новому році — з 2 по 12 січня.
Під куполом
Попри те, що низку концертів у Жовтневому палаці було відмінено, культурний центр продовжує працювати. Незмінним залишається святковий репертуар, а саме — свято новорічної ялинки для дітей. Вистави тут заплановані з 27–го по 9 січня. Театр української традиції «Дзеркало» запропонує свою інтерпретацію новорічних пригод Діда Мороза, Снігурки, Щедрика та Святого Миколая. Обіцяють святковий карнавал та лазерне шоу, а події розгортатимуться не лише на сцені, а й у повітрі — учасниками свята будуть акробати та повітряні гімнасти.
Різдвяний музей
Музей Варвари і Богдана Ханенків серед усіх установ такого типу першим додумався святкувати Різдво з дітлахами. Не проста штука — розказувати дітям про мистецтво, а особливо коли вони на канікулах і думають лише про подарунки, новорічні забавлянки і різдвяні витівки. Та музейники відважилися на такий крок і запрошують дітей віком від 7 до 11 років із 3 по 5 січня на акцію «Різдво в Музеї Ханенків». У ці дні весь музей, включно з постійною експозицією і тимчасовою новорічною виставкою, перейде у володіння малих поціновувачів мистецтва.
Ознайомившись із програмою «Різдво у Музеї Ханенків», дітям можна тільки позаздрити. Спершу для них проведуть короткі ігрові екскурсії до 30 хвилин. За цей час молоді та енергійні мистецтвознавці, які ведуть дитячі програми «Абетка мистецтва» для дітей 6–8 років, розкажуть про історію Різдва та поклоніння волхвів на прикладі картин відомих художників. Частину екскурсії дітлахи сидітимуть на «різдвяному килимку».
Окрім екскурсії, на дітей чекають майстерні розпису пряників гарячим шоколадом, гравюри та театральні вистави. Діти працюватимуть як справжні гравери. У студії будуть матеріали для створення гравюри, в тому числі кілька дереворитів із різдвяними композиціями. Студенти академії мистецтв Юрій Торяник і Софія Дзюблюк ознайомлять дітей з історією гравюри, а також покажуть техніку нанесення відбитку, пояснять правила безпеки та акуратності. Діти виготовлять відбитки та отримають оздоби для оформлення листівок. Для театру музейники підготували для найменших відвідувачів костюми ангелів, овечок, корівок і волхвів. Переодягнувши дітей, їм роздадуть ролі. Ведучий читатиме різдвяну історію, а персонажі, дотримуючись змісту, робитимуть усе, що заманеться.
Коляда з кутею
Щоб гарно провести Різдво всією родиною, варто 5 і 7 січня завітати у козацьке селище «Мамаєва слобода» на фестиваль «Країна мрій Різдвяна». Вже вшосте Олег Скрипка з командою із «Країни мрій» збирають весь люд відсвяткувати Різдво гуртом. Тут на відвідувачів чекають жива різдвяна шопка, зірковий вертеп, майстер–класи від народних майстрів, конкурс крижаних скульптур, катання на конях і звичайно що святковий концерт. На великій фестивальній сцені виступлять Олег Скрипка та Лє Гранд Оркестр, «Этна–трыо Троіца», Фома та Різдвяний оркестр, «Чоботи з Бугая», «Веселі Вуйки» і Vroda.
У «Мамаєвій слободі» обіцяють кожному показати, як приготувати кутю. А якщо захочеться, тоді в хатках можна буде з фольклористами вивчати стародавні українські колядки і щедрівки.