З першого кварталу 2014 року уряд Китаю пом’якшить жорсткі заходи з контролю народжуваності, дозволивши сім’ям мати більше однієї дитини. Раніше в більшості випадків народжувати більше одного разу китайським жінкам не дозволялося. Не поширювалося це правило на етнічні меншини, чисельність яких є меншою за 100 тисяч людей, а також на села, де в більшості регіонів дозволено мати двох дітей на сім’ю.
Політика планування родини була запроваджена у КНР у 70–х роках минулого століття, коли уряд країни визнав її вигідною з економічної точки зору. Наприкінці 1980–х контроль за народжуваністю став особливо жорстким, адже кількість населення Китаю стрімко зростала, а водні та енергетичні ресурси вичерпувалися. Втім, незважаючи на суворі заходи, ця тенденція зберігається й досі. Станом на сьогодні у Китайській Народній Республіці, яка є найзаселенішою країною світу, мешкає понад 1 мільярд 360 мільйонів людей. Щогодини народжується близько 2 тисяч немовлят, а помирає за цей час трохи більше тисячі осіб.
Як повідомив китайській інформагенції «Сіньхуа» співробітник Національної комісії з планування сім’ї, найближчим часом китайська влада планує визначитися щодо того, скільком парам і на яких умовах буде дозволено мати більше дітей. Парламент розгляне це питання на поточному тижні.
Водночас керівництво китайського парламенту наголошує, що про повну відмову від політики контролю народжуваності не йдеться. «Ми не можемо піддавати країну ризику, дозволивши населенню збільшуватися без будь–якого контролю», — заявив один із високопоставлених чиновників у коментарі державній інформагенції.