За підсумками 2013 року, в деяких країнах Євросоюзу зменшиться загальний реальний заробіток. Простіше кажучи, за останні 12 місяців чимало європейців стали заробляти менше. Проте загалом по ЄС ситуація позитивна, особливо в порівнянні з минулими роками. Такий висновок міститься в оприлюдненому вчора звіті німецького Інституту досліджень економіки і суспільства.
При цьому найбідніша держава ЄС — Болгарія — демонструє протилежну тенденцію: приріст зарплати у цій країні становив 2,3 відсотка. Найбільше ж зросли заробітки у кризовій Португалії — на 2,4 відсотка. Такі великі за населенням країни, як Польща та Німеччина, — у середині списку, зі зростанням, відповідно, на 1,2 та 0,6 відсотка. Ці дві держави — одні з небагатьох, де постійне зростання зарплат фіксують із 2010 року.
А найбільше схуднули за минулий рік гаманці мешканців Кіпру — мінус 8,5 відсотка та Греції — мінус 6,2.
Загалом по ЄС середнє зростання зарплати за останні 12 місяців становило 0,2 відсотка. З одного боку, це дуже мало, але з другого — вже прогрес. Принаймні минулими роками цей показник був від’ємним і становив у 2011 році мінус 0,7 відсотка, а за 2012–й — мінус 0,4 відсотка. Якщо торік падіння реальних зарплат було зафіксовано у 20 країнах Євросоюзу, то цього року з мінусовим показником фінішували 12 із 28 держав–членів ЄС.