Майже 600 тисяч мешканців Канади залишилися без електропостачання через крижаний дощ і сильний вітер, які минулими вихідними приніс на схід країни штормовий фронт. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, найбільше постраждала провінція Онтаріо, але не набагато краща ситуація склалася в окремих регіонах Квебеку та східних приморських провінціях Нова Шотландія і Нью–Брунсвік. У Торонто, найбільшому місті країни, з неділі без електрики залишилися близько 250 тисяч людей. Мер Торонто назвав шторм «одним iз найгірших в історії» і не виключив запровадження надзвичайного стану. Пріоритетом для міської влади оголосили відновлення електропостачання у двох шпиталях. А для того, щоби відновити світло в усьому місті, може знадобитися до 72 годин.
Фактично паралізованою виявилася система громадського транспорту. В аеропортах Оттави, Торонто, Монреаля, Фредеріктона й Галіфакса було скасовано тисячі рейсів, потяги курсують зі значними збоями розкладу.
Від шторму постраждали і деякі райони США, де через негоду також було скасовано чимало рейсів — якраз напередодні західного Різдва, коли у подорож вирушає значно більше людей, ніж у несвяткові дні. Без світла залишилися понад 400 тисяч мешканців штатів Мічиган та Нью–Йорк.
Жертвами негоди вже стали щонайменше 13 людей у США та Канаді. Американські метеорологи прогнозують подальші снігопади та крижані дощі. З Арканзасу повідомляють про значні збитки від торнадо, зі штату Кентуккі — про повені. Водночас на Східне узбережжя США шторм приніс аномальну для зими спеку. Так, у Нью–Йорку позавчора було зафіксовано +24 градуси за Цельсієм. Оскільки ще кілька днів тому тут пройшли сильні снігопади, в найбільшому місті Америки оголошено протиповеневу готовність. Хоча вчора позначки термометрів уже опустилися до природних для цієї пори року +5.
А ТИМ ЧАСОМ…
Потужний шторм налетів і на Велику Британію, де негода призвела до смерті щонайменше двох людей, та північ Франції. Без електроенергії залишилося близько 100 тисяч будинків у Південній Англії та приблизно стільки ж домогосподарств у Франції. У найбільшому британському аеропорту Хітроу скасовано сотні авіарейсів, залізничний транспорт також курсує з перебоями, фактично припинено рух поромів через Ла–Манш.