Сотні людей загинули внаслідок внутрішнього конфлікту в Південному Судані, заявляє глава миротворчої місії ООН Ерве Ладсу з посиланням на непідтверджені повідомлення від місцевої влади та медиків. Дипломати організації твердять, що в столиці недавно проголошеної країни, у місті Джуба, джерела їм повідомили про приблизно 500 загиблих та 800 поранених. У Південному Судані вже два дні тривають сутички після спроби державного перевороту, повідомляє Бі–Бі–Сі. В Раді безпеки ООН застерігають щодо загрози громадянської війни. Мешканці Південного Судану тікають з домівок у пошуках безпеки. Раніше уряд оголосив про арешт 10 впливових політиків, серед яких і екс–міністр фінансів. Подробиць про конфлікт надходить не дуже багато, але в ООН вказують на його етнічну складову. Зокрема про ворожнечу між представниками народностей дінка та нуер. Хоча в самій країні це заперечують.
Чинний президент Південного Судану Сальва Кіір заявив, що в неділю віце–президент Ріек Мачар намагався взяти владу в країні у свої руки за підтримки групи військових. У столиці Південного Судану вночі запровадили комендантську годину. Цивільні тисячами тікають до баз місії ООН. У приміщеннях ООН в Джубі тимчасовий притулок знайшли до 20 тисяч людей. Уряд Південного Судану переконує, що вже в понеділок узяв ситуацію під свій контроль. Але у вівторок у багатьох районах Джуби знову була стрілянина. Віце–президент Мачар оголошений у розшук. США вже наказали багатьом своїм дипломатам залишити країну.
Південний Судан проголосив незалежність від Судану в 2011 році. Тоді сподівалися, що цей крок покладе край давньому кривавому конфлікту. Втім багата на нафту країна залишається етнічно та політично розділеною, а на її території діє чимало озброєних угруповань. Генеральний секретар ООН Пан Кі Мун закликає президента розпочати діалог з опозицією, аби мирним шляхом вирішити політичний конфлікт та запобігти подальшим убивствам цивільних.