Головною причиною, яка покликала більшість людей вийти на Майдан, стало жорстоке побиття мирних мітингарів уночі 30 листопада. Про це заявили 70 відсотків майданівців, відповідаючи на запитання соціологів. Серед інших мотивів протестувальники називають відмову Президента від підписання Угоди про асоціацію з ЄС (53%), бажання змінити життя в країні (50%) та бажання змінити владу (39%). Заклики опозиції вийти на вулиці стали покликом тільки для 5% респондентів. І така сама кількість опитаних прийшла на Майдан задля того, щоб «помститися владі за все, що вона накоїла». Такі висновки зробили соціологи з Фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва», які спільно з Міжнародним інститутом соціології 7–8 грудня досліджували «портрет Майдану–2013».
На Майдані більше чоловіків, ніж жінок (відповідно, 56 і 44%), і більше людей iз вищою освітою (64%). За родом занять найбільшу групу — 40% — склали високоосвічені спеціалісти. Є чимало студентів (12%), а також приватні підприємці (9%), керівники (8%), пенсіонери (9%) і робітники (7%). Удома 28% людей Майдану спілкуються українською мовою, ще 18% сказали, що нарівні спілкуються й українською, і російською.
Фахівці двох найбільш шанованих в Україні соціологічних інституцій з’ясували, що Майдан наполовину складають кияни, наполовину — приїжджі. 92% іногородніх сказали, що прибули в столицю самотужки, 2% — що їх привезли партії, 6% — що в приїзді до Києва посприяли громадські організації. Водночас абсолютна більшість майданівців — аж 92% — не є членами політичних партій чи громадських рухів. Про свій членський квиток у тій чи іншій опозиційній партії заявили тільки 4% опитаних, а що вони є членами громадських організацій — ще 4,5 відсотка.
Коли протестувальникам було запропоновано з переліку вимог Майдану вибрати головні, у відповідях домінували такі: звільнення заарештованих учасників масових акцій протесту і припинення репресій (58%), відставка уряду (51%), відставка Віктора Януковича та проведення дострокових президентських виборів (49,5%). У досягненні цих вимог люди налаштовані рішуче. Так, 74% мають намір стояти на Майдані, доки не буде виконано всі вимоги. А 28,5% респондентів вдовольняться виконанням навіть кількох вимог Майдану, відтак збираються розійтися по домівках.
Шляхи досягнення мети вони бачать по–різному. Половина (а саме 51% респондентів) вважають, що варто вести переговори з владою із залученням громадських лідерів та міжнародних організацій. А 41,5% певні, що на жодні переговори з владою йти не треба.
Опитування проводилося 7–8 грудня, загалом було опитано 1037 респондентів за методикою, яка забезпечувала випадкову вибірку учасників Майдану, підкреслюють у Фонді «Демократичні ініціативи».