Учора у Страсбурзі Європарламент прийняв резолюцію щодо України. Депутати засудили рішення української влади «на чолі з Віктором Януковичем» відмовитися від підписання Угоди про асоцiацiю з ЄС і закликали до негайної роботи місії ЄС на високому політичному рівні для посередництва в пошуку політичного вирішення кризової ситуації в Україні. Також представники Європарламенту засудили застосування сили до мирних протестувальників і закликали до швидкого прийняття угоди про безвізовий режим.
Цій резолюції передували дводенні дискусії у самому Європарламенті та за його межами, зустрічі та обговорення українського питання на різних рівнях. До Страсбурга вирушили народні депутати, громадські активісти, студенти, щоб iз перших вуст переповісти європейським політикам про те, що ж відбувається нині в центрі столиці. Серед інших пропозицій з українського боку було і прохання до ЄС вжити економічних санкцій проти українських можновладців, і заборонити в’їзд та заблокувати рахунки тих, хто розв’язав неоголошену війну з народом. «Аби ви тільки чули, як захоплюються вами, всіма, хто вистояв, тут, у Європарламенті! При цьому ж вони навіть не уявляють, що таке стояти при мінус 12! Але ми їм усім — нашим друзям, і тим, що поки просто співчувають чи придивляються — сказали одне: МАЙДАН чекає від ЄС дій, а не захоплення! Зробіть так, щоб ця новорічна європейська казка стала недоступною для всіх, хто тримає українців за натовп, а не народ», — написала на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» народний депутат Ірина Геращенко. Щоправда, на такий радикальний крок дипломатичні європейці поки що не наважилися.
Зате — запропонували свій план виходу з кризи, як економічної, так і політичної. «Європа разом із США і МВФ готові надати Україні фінансову допомогу, щоб уникнути економічного і соціального колапсу, якщо українська влада погодиться на відновлення шляху до євроінтеграції та радикальні зміни у політичній, економічній, соціальній системі та системі державного управління, наближуючи їх до європейських стандартів. Фактично, Майдан дозволив нам отримати більше, ніж ми могли сподіватися, просто підписавши Угоду про асоціацію, бо тоді цей процес міг би розтягнутися на роки, а зараз це може піти набагато швидше», — переконаний іще один учасник і Майдану, і діалогу в Європарламенті, народний депутат Юрій Дерев’янко.
Європейці ще раз підтвердили свою «сильну підтримку щодо підписання Угоди про асоцiацiю, як тільки це буде можливо». Але для того, щоб це все–таки стало можливим, основну роботу все–таки доведеться робити нам самим.