Минулої ночі лікарські бригади Євромайдану знову опинилися в епіцентрі подій. «Важких травм, що загрожують життю, немає», — повідомив журналістам координатор громадського руху «Швидка медична допомога Майдану» Юрій Дмитришин. Проте, за словами чоловіка, силовики цього разу змінили тактику і замість ударів кийками по голові били людей ногами в ноги, тому багато постраждалих було з переломами кінцівок. Минулої ночі було госпіталізовано 36 осіб, iз них 13 — військових.
Однією з головних проблем на Майдані лишається психологічний тиск та втома, зазначила заслужений лікар України, професор, громадський діяч Ольга Богомолець. «Не кожен може вистояти годинами обличчям до обличчя зі своїм суперником. Причому це стосується як мирних демонстрантів, так і військових, які не з власної волі стоять на барикадах. Є дівчина, яка вже тиждень чергує на Майдані, бо її хлопець вимушений стояти серед силовиків», — розповіла вона. За словами лікаря, цим людям необхідна психологічна підтримка, аби вони не зламалися.
Ольга Богомолець звернулася до ЗМІ з проханням не нагнiтати ситуацію і не друкувати неперевірену інформацію. Вона особисто відвідала в лікарні швидкої медичної допомоги постраждалих під час сутичок iз «Беркутом» і спростувала деякі повідомлення. «Пішли чутки, що лікарі підроблюють діагнози пацієнтам, яких побили «беркутівці». Це неправда. Прикро, що після чуток головний лікар отримав купу SMS із погрозами його життю, хоча він усе робить для одужання людей. Також не вірте чуткам про туберкульоз на Майдані. Там якраз ризик ним захворіти найменший», — заспокоює пані Ольга.
Але не варто думати, що Євромайдан оминають хвороби. Лікар–волонтер Катерина Корнійко каже, що у зв’язку з похолоданням до них звернулося багато людей із застудою чи травмами внаслідок падіння на льоду. У медслужбі Майдану велика потреба у волонтерах, які мають хоча б елементарну медичну підготовку. Додамо, що в офіційній групі на «Фейсбуці» (Швидка Медична Допомога Майдану) завжди оновлюється список необхідних речей для Євромайданівських медиків.
ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ
«Я відвідувала чоловіка, якого сильно побили на Банковій. Тоді кадри, коли він упав, а всі пробігаючи били його (він отримав близько 50 ударів), облетіли весь світ. Він колишній міліціонер, його врятувало те, що він згрупувався в позу ембріона та тримав у тонусі всі свої м’язи, інакше б він отримав травми, несумісні з життям», — розповіла Ольга Богомолець, радячи всім так діяти в подібній ситуації. Жінка додає, що при газовій атаці треба максимально низько нахилятися, бо газ піднімається вгору. Якщо ж ви потрапили під дію сльозогінного газу, не варто панікувати — за 30 хвилин після цього людина зазвичай повністю відновлюється.