Розширюють кордони «отєчєства»

12.12.2013

Після того як Канада та ООН розпочали процедуру з позначення своєї території в Арктиці, президент Росії Володимир Путін заявив на засіданні міністерства оборони про необхідність російської військової присутності в Арктиці — «регіоні, який має велике майбутнє». Інтерес до Арктики зрозумілий, якщо врахувати, що, за найскромнішими підрахунками, там знаходиться до 30 відсотків ще не освоєних природних ресурсів світу.

Росія ще влітку 2007 року встановила свої установки з розвідки надр поблизу континентального шельфу в Атлантичному океані, який Канада вважає своєю територією і і документальні підтвердження цьому подала до ООН.

Наступного року Москва розпочне формування військових частин для відправки в Арктику — таке розпорядження Путін дав міністру оборони Сергієві Шойгу. В арктичній зоні РФ уже ведуть роботи з відновлення військових аеродромів, зокрема у Сєвєроморську та Тіксі. Найближчим часом розпочнеться відновлення аеродромів та причальних споруд на Землі Франца–Йосифа та Новосибірських островах, а також аеродромів у Нар’ян–Марі, Аликелі, Андермі, Анадирі та Рогачевому.

Також позавчора російські військові літаки, передусім найсучасніші винищувачі Су–27 та Міг–29, розпочали спільно з білоруськими ВПС патрулювання повітряного простору над Білоруссю. Міністерство оборони Білорусі висловило переконання, що тепер повітряний простір країни «буде охоплений ще більш надійною охороною». «Наразі патрулювання державних кордонів буде спільним, але планується, що у майбутньому російські екіпажі будуть вести бойові чергування у білоруському повітряному просторі самостійно», — заявив командуючий білоруських ВПС генерал–майор Олег Дзвігалов.

Спільні повітряні патрулі здійснюються з військової авіабази у Барановичах у Брестській області на заході Білорусі, звідки до кордонів Польщі, Литви та України — приблизно 200 кілометрів. Там і буде базуватися група з чотирьох російських винищувачів Су–27Р. Також до Барановичів прибуде з Росії третя батарея ракетної системи Тор–М2. Перші дві такі батареї, які призначені для ліквідації цілей на малих висотах, уже перебувають там. Ціллю може бути літак, гелікоптер, дрон або ракета.

Російський міністр оборони Шойгу повідомив про плани переміщення до Білорусі російського авіаполку ще у квітні. А позавчора Шойгу повідомив, що у Білорусі наступного року буде відкрита окрема російська авіабаза.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>