Антиурядові протести у Таїланді розпочалися в один день з українським Євромайданом. Три тижні позиційних боїв у буквальному значенні цього слова — і тамтешній владі довелося рахуватися з думкою народу. Позавчора приблизно 150 тисяч протестувальників зібралися біля будівлі уряду, аби зробити, як вони кажуть, остаточний поштовх для повалення уряду. Того ж дня прем’єр–міністр Їнглак Чинават оголосила, що розпустить парламент і призначить вибори, які, як стало тепер відомо, відбудуться другого лютого. Чинават закликала демонстрантів йти на вибори, за результатами яких і буде визначено наступного прем’єр–міністра, повідомляє Бі–Бі–Сі. Але при цьому глава уряду відкинула вимоги протестувальників щодо її негайної відставки. Чинават сказала, що залишить посаду тільки після виборів: «Я, згідно з Конституцією, мушу виконати свої обов’язки як перехідний прем’єр–міністр... Я поступилася, наскільки можу. Будьте об’єктивними».
Учора представники опозиції заявили, що не збираються припиняти протести, незважаючи на задоволення більшості їхніх вимог.
Масштабна політична нестабільність триває у Таїланді з 2010 року. 2011 року партія Їнглак Чинават виграла парламентські вибори, але тепер демонстранти кажуть, що країною керує з–за кордону екс–прем’єр Таксин Чинават, брат діючої глави уряду. Партія Їнглак Чинават «Пхиа Тхаї» має більшість у парламенті й є популярною у сільських районах Таїланду. За прогнозами, вона має гарні шанси виграти лютневі вибори.