За час протистояння між діючою владою і суспільством, яке збурила відмова Президента Януковича і його команди від підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС, зазнали насилля понад півсотні журналістів. Ще до двох найтрагічніших розправ «беркутівців» над мітингувальниками агресивно налаштовані молодики побили журналістів «Громадського телебачення» Дмитра Гнапа та Якова Любчича, розбили їм камери, відібрали флешки; журналістку Наталію Жижко та оператора Юрія Усіка закидали камінням. Під час висвітлення подій біля адміністрації Президента польському журналісту Павлу Пеняжеку дісталося від «беркутівців» щонайменше 10 ударів по голові. Фотографу Reuters Глібу Гаранічу розбили голову. На фотожурналіста «ЛІГАБізнесІнформ» Олександра Перевозника напали восьмеро спецназівців, він заявляв, що є працівником ЗМІ, а ті били його по голові й понівечили камеру...
Засудили такі брутальні напади проти журналістів Міжнародна федерація журналістів (IFJ) та Європейська федерація журналістів (EFJ). «Репортери без кордонів» заявили: напади на журналістів є свідомим наступом влади на свободу інформації. Стурбовані подіями минулих вихідних, коли, висвітлюючи акції протесту в Києві на підтримку європейської інтеграції України, постраждали щонайменше 47 журналістів, Всесвітня асоціація видавців газет та новин (WAN–IFRA) та Всесвітній форум редакторів. WAN–IFRA є глобальною організацією видавців газет та новин з усього світу, яка має статус офіційного представника в ООН, ЮНЕСКО та у Раді Європи. Організація об’єднує 18000 друкованих видань, 15000 онлайн–сайтів та понад 3000 компаній у більш ніж 120 країнах. «Пане Президенте, жахливі фото та детальні репортажі, отримані WAN–IFRA з незалежних, перевірених джерел в Україні протягом останніх 48 годин, свідчать про те, що Ваша публічна відданість ідеалам свободи слова та незалежних медіа повністю перекреслюються діями Ваших служб безпеки», — йдеться у зверненні міжнародної організації до Віктора Януковича.
Тим часом учора у Києві громадський рух «Стоп цензурі!» закликав країн–учасниць ОБСЄ, делегації яких приїхали до Києва, направити в Україну спостерігачів, які б фіксували і давали оцінку подіям в Україні, а також виступити зі зверненням до Президента й уряду України щодо ситуації з побиттям учасників мирного зібрання і журналістів 30 листопада та 1 грудня. Крім цього, рух оголосив свої вимоги до Президента й уряду України, серед яких — негайна відставка міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, ідентифікація та покарання винних у побитті учасників мирного зібрання і журналістів, а також запровадження індивідуальної нумерації шоломів бійців спецпідрозділу «Беркут» для їх ідентифікації.