Українська урядова делегація в Китаї збирає перший «урожай» важливих двосторонніх домовленостей. За словами очільника делегації Президента України Віктора Януковича, наша держава вкрай зацікавлена в ефективній міжрегіональній співпраці. А головними напрямами цієї співпраці на сьогодні є видобуток вуглеводнів. Про це Віктор Янукович заявив у провінції Шаньсі, яка є найбільшим виробником нафти і газу в Китаї.
За ці дні делегація підписала близько 20 документів, спрямованих на поглиблення стратегічного партнерства і розширення двосторонньої взаємодії. Зокрема, в енергетичній, авіабудівній, аграрній, гуманітарній та інших сферах. Досягнуто домовленостей про залучення 3 млрд. доларів китайських інвестицій в аграрний сектор. Це буде масштабний проект з організації систем зрошення в південних областях України, завдяки чому виробництво сільгосппродукції зросте в кілька разів.
Другий напрям — розробка і спільне виробництво в Китаї середнього транспортного літака, спроектованого на базі Ан–178, спільну розробку службових адміністративних літаків, постачання Україною пасажирських літаків сімейства Ан–148 і Ан–158.
Окрім цього, Україна розраховує отримати кредит у розмірі 3,7 млрд. доларів на реалізацію проектів із заміщення імпортного природного газу вітчизняним вугіллям. За ці гроші передбачається освоїти технологію спалювання водовугільного палива на ТЕЦ.
А ТИМ ЧАСОМ...
Підтримка з–за океану
Американські інвестори викупили 40% українських урядових боргів, тим самим підтримавши нашу державу в момент політичної кризи. Загальний обсяг українського боргу, викуплений інвестиційним фондом Franklin Templeton, нині становить 6 млрд. доларів. За даними агенції «Блумберг», цінні папери скупили на масовому розпродажі, який почався одразу після того, як Україна призупинила підготовку до підписання Угоди з ЄС. На цьому тлі доходність суверенних євробондів iз погашення у червні наступного року злетіла до 19% річних. Середня ж доходність доларових євробондів України становить 11,78% річних — другий показник після облігацій Венесуели.