Попри заклики бойкотувати засідання Ради міністрів ОБСЄ в Києві через застосування спецназом сили щодо мирних демонстрантів, учора до столиці України з’їхалися представники всіх 57 держав — членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі та 11 країн–партнерів. Зокрема, у «ювілейному», 20–му, міністерському зібранні ОБСЄ взяли участь глави МЗС Німеччини — Гідо Вестервелле, Польщі — Радослав Сікорський, Швеції — Карл Більдт, Росії — Сергій Лавров; міністр у справах Європи МЗС Великої Британії Девід Лідінгтон, заступник державного секретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд тощо.
Однією з головних тем порядку денного стало обговорення подій в Україні, на тлі яких відбувається саміт. Карл Більд у своєму «Твіттері» так і написав: «Із незначним запізненням зустріч міністрів ОБСЄ у Києві починається. Але це не головна подія в місті».
Відкриваючи перший із двох днів засідання, президент парламентської ОБСЄ Ранко Крівокапіч наголосив на необхідності діалогу між владою та опозицією. «Протести допомагають закладати основи демократії в Україні і дозволяють людям мирно висловлювати думки. Будівництво демократії буває складним процесом, але немає іншої альтернативи, окрім як вести діалог між урядом, опозицією, демократичними інституціями. Треба вводити верховенство права. Я впевнений, що Україна пройде цей шлях», — цитує Крівокапіча Бі–Бі–Сі.
«Негайно розпочати діалог» закликала сторони протистояння і заступник Верховного представника ЄС із закордонних справ Хельга Шмід. Сама баронеса Кетрін Ештон до Києва не приїхала, бо, за словами її речниці Майї Косьянчич, у цей час проводила в Брюсселі переговори між Сербією та Косово.
Міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле наголосив, що Україна як держава, що цього року головує в ОБСЄ, «несе особливе зобов’язання захищати мирні демонстрації». «Те, що відбувається зараз в Україні, стосується нас усіх. Влада України має вибір: або прислухатися до сподівань людей, або розчарувати їх та дозволити країні скочуватися в хаос. Народ України має право обирати європейське майбутнє, краще майбутнє, — наголосила представниця Держдепу США Вікторія Нуланд, яка провела спеціальну прес–конференцію щодо побиття представників ЗМІ під час розгону акцій у Києві. — Ті, хто порушував права людини, мають отримати правосуддя, а журналісти мають бути під захистом».
Близько двадцяти журналістів із руху «Стоп цензурі!» та представників громадських організацій провели біля будівлі, де відбувалося засідання, акцію протесту проти розгону мирних демонстрацій, побиття представників преси, студентів та арештів активістів. Членам Ради ОБСЄ також продемонстрували жилети й каски, які роздають журналістам для більшої безпеки під час висвітлення «євромайданних» акцій.
Рух «Стоп цензурі!» поширив заяву із закликом до країн–учасниць засідання негайно скерувати в Київ спостерігачів ОБСЄ, які фіксували б і давали оцінку подіям в Україні.
«Просимо якнайшвидше призначити моніторингову групу, мандат якої повинен включати право перебувати в залі суду під час розгляду справ затриманих учасників мирних зібрань та журналістів для незалежної об’єктивної фіксації ходу судового засідання», — наголошується в заяві.
Як заявив Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заннієр, він особисто та Організація з безпеки і співробітництва в Європі загалом «готові допомогти пошуку діалогу між усіма сторонами в ситуації, що нині склалася в Україні».