У Німеччині після п’яти тижнів перемовин нарешті сформували владну коаліцію за результатами вересневих виборів до Бундестагу. До «чорно–червоної» коаліції увійшли Християнсько–демократичний союз, Християнсько–соціальний союз (ХДС/ХСС) i лівоцентристська Соціал–демократична партія Німеччини (СДПН). Коаліційний договір оприлюднили канцлер ФРН Анґела Меркель та лідери двох інших політичних сил.
Партнери досягли компромісу з питань мінімальної зарплатні, пенсійного забезпечення та оподаткування. Згідно з угодою, соціал–демократи отримали запевнення, що новий уряд iз 2015 року вперше в історії Німеччини затвердить чіткий рівень мінімальної зарплати на рівні 8,50 євро за годину та понизить вік виходу на пенсію, який нині становить 67 років. А християнські демократи у ході коаліційних переговорів добилися запевнення в тому, що податки не будуть зростати.
Одним iз суперечливих моментів коаліційної угоди є рішення підвищити оплату для іноземних водіїв за користування німецькими дорогами. Невідомо, як таке рішення кореспондується із загальними правилами ЄС про спільне виокристання автошляхів.
На виборах у вересні ХДС/ХСС, попри хороший результат, не змогла набрати достатньо голосів, щоб сформувати коаліцію самотужки, а її партнер — ліберальна Партія вільних демократів взагалі не змогла пройти до парламенту. Тепер же, після досягення коаліційної угоди, пані Меркель у наступному місяці може втретє стати канцлером Німеччини.