У ніч із суботи на неділю в Женеві було ухвалено історичне рішення: Іран погодився обмежити свою діяльність у ядерній сфері в обмін на скасування санкцій загальним обсягом 7 мільярдів доларів. Переговори між Іраном та представниками так званої «шістки» (США, Росії, Китаю, Великої Британії, Франції та Німеччини) з метою вирішення багаторічного конфлікту навколо іранських ядерних програм почалися в середу. А в неділю глава дипломатії Євросоюзу Кетрін Ештон, яка була координатором переговорів, оголосила: «Досягнуто історичної угоди, яка дає час і можливості для укладання ще більш поглибленого договору з Іраном».
Водночас тимчасова домовленість, досягнута у Женеві, за добу спричинила падіння цін на нафту на світових ринках.
Коли іранська делегація повернулася в неділю до Тегерана, в аеропорту «Мехрабад» її зустріли сотні прихильників, які вигукували вітальні гасла. Демонстранти тримали квіти та іранські прапори, називали міністра закордонних справ Могаммеда Джавада Заріфа «посланцем миру» та скандували: «Ні війні, санкціям, поразці й образам». Виступаючи в ефірі державного телебачення просто з аеропорту, Заріф сказав, що Іран готовий зробити необхідні кроки, аби всі положення угоди було виконано. Однак, за його словами, Тегеран має право в будь–яким момент призупинити дію тимчасових шестимісячних домовленостей. «Звісно, ми сподіваємося, що цього робити не доведеться», — зауважив при цьому глава МЗС.
Тим часом Ізраїль назвав женевські домовленості «історичною помилкою». Президент США Барак Обама зателефонував ізраїльському прем’єр–міністрові Біньяміну Нетаньяху, спробувавши переконати його в тому, що Вашингтон відданий інтересам Ізраїлю. Обама запропонував розпочати консультації з тим, щоб надати Ізраїлю якомога більше інформації щодо врегулювання іранського ядерного питання.
Раніше Обама привітав угоду, сказавши, що вона «допоможе не допустити створення ядерної зброї в Ірані». Однак Нетаньяху заявив, що цей документ не зможе обмежити дії Ізраїлю, який «має обов’язок висловитися». Він назвав угоду з Тегераном «небезпечною для світу, регіону та Ізраїлю».