Більше 60% жінок зазнають насилля у власній родині. Десять відсотків чоловіків визнають за собою «право» підняти руку на жінку, так само, як і три відсотки представниць слабкої статі. Це — суха статистика, за якою криються розбиті долі, біль, страждання. Учора Україна долучилася до міжнародної кампанії «16 днів проти насильства». Людям, які прийшли на Софіївську площу, не завадив навіть холодний майже зимовий дощ. Чоловіки і жінки різного віку із синіми та помаранчевими квадратами в руках склали жіночий та чоловічий символи, які перетворилися на офіційний символ руху за припинення насильства щодо жінок — двокольоровий знак нескінченності. «Ми підтримуємо всесвітню кампанію Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна «Єднаймося, щоб припинити насильство щодо жінок» і хочемо підняти цю тему, щоб про неї заговорили в Україні», — розповіла Аліса, одна з організаторів акцiї.
Головною причиною існування насильства в родині і в суспільстві загалом є загальна агресія, зневіра, роздратування і почуття безпорадності перед життєвими викликами, впевнена народний депутат Ірина Геращенко, яка не один рік опікується проблемами жіноцтва. На її думку, потрібно піднімати почуття самоповаги як жінок, так і чоловіків. А ще — посилити відповідальність останніх за насильницькі дії перед законом: «Ми вважаємо, що потрібно скасувати штрафи, які є на сьогодні, і які часто сплачує сама жінка, і замінити їх громадськими роботами».
«Ми перебуваємо у мовчазній згоді із насильством, — вважає і Ольга Герасим’юк, журналістка, представник громадської організації «Громадська варта». — Ми щодня стикаємося з насильством, але чи хтось із нас колись заявляв про це публічно? Ні. Я пишаюся своєю дружбою з Ірою Крашковою, так званою, «врадіївською жертвою». Вона від імені всіх нас — жінок, які мовчать, виходить перед камери, — говорить із журналістами, не боїться того, що кидають їй в обличчя. Це приклад мужності і справжнього захисту прав людини»
Держава захищає права жінки переважно на місцевому рівні. У районах функціонують центри соціально–психологічної допомоги та центри матері і дитини. До перших за останні дев’ять місяців надійшло 103 тисячі звернень, 90% з яких стосуються насильства над жінками.