Гепатит С нині привертає увагу Всесвітньої Організації Охорони здоров’я (ВООЗ) не менше, як СНІД. У 2013 році організація офіційно визнала цю хворобу глобальною проблемою людства. Уже зараз кількість хворих у світі у 14–15 разів перевищує кількість ВІЛ–інфікованих і сягає близько 140 млн. осіб. За прогнозами експертів, до 2015 року це число подвоїться, а ще через 5 років гепатит С буде найстрашнішою хворобою у світі. У нашій країні не менше 1,3 млн. осіб інфіковані цим вірусом (офіційно налічується 3% хворих, неофіційно — більше 6%), і за темпами поширення хвороби Україна нині лідирує.
Цього року уряд прийняв Державну цільову програму боротьби з вірусними гепатитами. До активної діяльності долучилася і Всеукраїнська благодійна організація «Зупинимо гепатит», яка ініціювала соціально–інформаційний проект «Україна проти гепатиту С». Протягом 10–14 грудня перукарі, міліція, двірники, пекарі та художники з рекламних плакатів та соціальних роликів закликатимуть українців звернути увагу на своє здоров’я. «Саме ці люди є соціально активними і частіше за все наражаються на небезпеку стати жертвами хвороби. Тому вони закличуть кожного українця зробити внесок у боротьбу з вірусом — пройти обстеження», — розповів директор організації Дмитро Коваль. Інформаційна хвиля пошириться на всі регіони України.
Активними учасниками кампанії стали не лише актори, а й прості люди, які зіткнулися з цією проблемою. «Вилікуватися від гепатиту С можна, але на це потрібно сотні тисяч гривень. Я ніколи не був наркоманом, вів здоровий спосіб життя, але це не захистило мене. Я сподіваюся, що ця акція допоможе сотням тисячам українцям вберегтися», — закликав один з активістів кампанії Руслан, який два роки бореться з вірусом.
ДОВІДКА «УМ»
Кожна людина, якій переливали кров або яка лікувала зуби, робила тату, відвідувала манікюрні салони, перукарні, може бути потенційним носієм вірусу. Аби більше дізнатися про гепатит С (симптоми, лікування, центри діагностики) відвідайте сайт ВБО «Зупинимо гепатит» (http://hvstop.org/). Також можете звертатися цілодобово на безкоштовну гарячу лінію 0800 213 003. Пройти обстеження можна також у будь–якій лабораторії міста.